ورزشی

گزارشی کامل از اردوی ۱۹ روزه تیم ملی زنان در مسیر صعود به المپیک پاریس!

پیش از شروع اولین اردوی آماده‌سازی در مسیر صعود به مسابقات المپیک، نام ۳۲ بازیکن برای حضور در اردوی تیم ملی زنان اعلام شد که در یک اتفاق عجیب، نام ۱۲ بازیکن از تیم شهرداری سیرجان که فصل را با رتبه سوم به پایان رسانده بود جنجال زیادی به‌پا کرد. این درحالی بود که از تیم قهرمان ۶ و از تیم نایب قهرمان تنها ۴ بازیکن به اردوی تیم ملی فرا خوانده شده بودند.

به گزارش روزنامه اعتماد، تیم ملی زنان ایران بامداد یکشنبه، ایران را به مقصد میانمار ترک کرد تا مسابقات مهم مقدماتی حضور در المپیک پاریس را پشت سر بگذارد. این درحالی است که طی روزهای گذشته، اردوی تیم ملی زنان کشورمان درگیر حواشی بسیاری شده بود. این حواشی با ماجرای انتقاد به لیست اولیه بازیکنان تا حضور یک مربی ۲۷ ساله در کادر فنی آغاز شد و در اردوی دوم با حواشی مربوط به البسه بازیکنان و حذف برخی از بازیکنان ثابت تیم ملی ادامه داشت. اما سرانجام بعد از برگزاری اردوی ۱۹ روزه، این تیم در بامداد روز یکشنبه عازم کشور میانمار شد تا رقابت‌های خود در گروه B را برای صعود به دور دوم مرحله مقدماتی مسابقات المپیک پاریس انجام دهد. مسابقاتی که البته با کناره‌گیری ۲ همگروه ایران، صعود ملی‌پوشان را دچار چالش‌های سختی کرد، چراکه شانس پیروزی ایران برابر دو تیم انصراف‌دهنده (بنگلادش و مالدیو) بسیار بالا بود و اتفاقا براساس آمار، سخت‌ترین دیدار ملی‌پوشان ایرانی برابر میزبان مسابقات بود که از قضا نبرد با این تیم پابرجا ماند تا مصاف رفت و برگشت با این تیم، تکلیف تیم صعود‌کننده از مرحله B مسابقات را روشن کند.

ماجرای حضور مربی ۲۷ ساله و دعوت از ۱۲بازیکن یک تیم!

پیش از شروع اولین اردوی آماده‌سازی در مسیر صعود به مسابقات المپیک، نام ۳۲ بازیکن برای حضور در اردوی تیم ملی زنان اعلام شد که در یک اتفاق عجیب، نام ۱۲ بازیکن از تیم شهرداری سیرجان که فصل را با رتبه سوم به پایان رسانده بود جنجال زیادی به‌پا کرد. این درحالی بود که از تیم قهرمان ۶ و از تیم نایب قهرمان تنها ۴ بازیکن به اردوی تیم ملی فرا خوانده شده بودند. دیگر اتفاق عجیب که در همان اردوی ابتدایی به چشم می‌خورد، حضور فاطمه عزیزی به عنوان مربی دروازه‌بانان در این اردو بود. عزیزی که سال گذشته دروازه‌بان تیم زارع باتری سنندج بود، تنها ۲۷ سال دارد و از شاگرد خودش یعنی رها یزدانی ۱۱ سال کوچک‌تر است. ضمن اینکه حواشی بسیاری درخصوص اینکه این مربی با لابی و پس از حضور در کلاس‌های مربیگری که با تدریس مریم آزمون برگزار می‌شد، به اردوی تیم ملی راه پیدا می‌کرد، عنوان شد.

همزمانی اردوی تیم ملی زنان و مردان در کمپ تیم ملی و ثبت یک قاب زیبا

در روزهای نخست اردوی دوم آماده‌سازی تیم ملی زنان که با حضور ۲۲ بازیکن در تعطیلات فروردین ماه آغاز شد، شاگردان مریم آزمون و امیر قلعه‌نویی به‌طور همزمان در کمپ تیم‌های ملی اردو تشکیل دادند. شاگردان قلعه‌نویی در این اردو آماده مصاف با روسیه می‌شدند و تیم ملی زنان نیز در پی هماهنگی بیشتر برای حضور در میانمار بود و همین همزمانی باعث شد تا بازیکنان دو تیم برای لحظاتی با یکدیگر خوش و بش کرده و عکس یادگاری جذابی را به ثبت برسانند. البته این دیدار بازیکنان تیم‌های ملی زنان و مردان چندان هم بدون حاشیه نبود و ماجرای پس گرفتن البسه تیم زنان از بازیکنان تیم‌ها پس از پایان اردوها، موضوعی بود که توسط یکی از بازیکنان تیم زنان با ستاره ملی‌پوش مردان در میان گذاشته شد و این بازیکن نیز اعتراض خود را به گوش مهدی تاج رساند.

انصراف بنگلادش و مالدیو کار ایران را سخت‌تر کرد

تیم ملی زنان ایران در نخستین مرحله از دور مقدماتی مسابقات المپیک پاریس، با تیم‌های بنگلادش، میانمار و مالدیو در گروه B رقابت‌ها همگروه بود و براساس شواهد و قرائن، دختران ایرانی کار چندان سختی برابر بنگلادش و مالدیو نمی‌داشتند اما ظهر روز جمعه، فیفا رسما اعلام کرد که ۵ تیم از این دور از مسابقات انصراف دادند که از میان این ۵ تیم، دو تیم بنگلادش و مالدیو در گروه ایران حضور داشتند. شاگردان آزمون که طی اردوی ۱۹ روزه خود که در تهران برگزار می‌شد، هیچ مسابقه تدارکاتی انجام نداده بودند، به همین دلیل، به مصاف برابر این دو تیم به شکل دو دیدار تدارکاتی نگاه می‌کردند تا برای صف‌آرایی برابر میانمار آمادگی لازم را داشته باشند اما حذف این دو تیم سبب شد تا ایران در روزهای ۱۶ و ۱۹ فروردین، طی دو دیدار رفت و برگشت به مصاف میزبان مسابقات برود. میانماری که در جایگاه ۴۷ جهان قرار دارد از نظر رنکینگ فیفا ۲۰ پله بالاتر از ایران قرار دارد و از شرایط میزبانی مسابقات نیز بهره‌مند است که می‌تواند شاگردان آزمون را با چالش مواجه کند.

فاطمه ابراهیمی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا