اخبار

اعتراف به قوی‌تر شدن اعتراض های مردمی

محسن میردامادی، به حکومت جمهوری اسلامی هشدار داد: «چنانچه یک‌بار دیگر، اتفاق مشابه فوت مهسا امینی رخ دهد، همچنان این پتانسیل پنهان در جامعه وجود دارد که دوباره به پاخیزد و منشأ اعتراضات گسترده شود»….
بر اساس چزارش های انتشار یافته، محسن میردامادی در یادداشتی که درباره اعتراضات سراسری اخیر ایران در سالنامه روزنامه «اعتماد» منتشر کرده است، می‌افزاید: «تجربه نشان داده که هر اندازه زمان بیشتری می‌گذرد اعتراضات نسبت به دوره‌های قبل قوی‌تر خواهد شد».

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد که حل بحران‌ها و چالش‌های کنونی ایران با «رفرم‌های سطحی» ممکن نیست و «نیاز است تغییرات جدی رخ دهد».

او درباره تغییرات جدی مد نظر خود توضیح بیشتری نداد، اما در جریان اعتراضات سراسری پس از جان باختن مهسا امینی، معترضان شعارهایی علیه کلیت نظام جمهوری اسلامی سر دادند و خواهان تغییر رژیم شدند.

آقای میردامادی در یادداشت خود درباره اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» نوشت که این اعتراضات «جرقه‌ای به انبار باروت مطالبات فروخورده بود که خود را پیدا و جنبش تازه‌ای ایجاد کرد».

به عقیده این فعال اصلاح‌طلب، اکنون «هیچ اتفاقی رخ نداده که‌ مبتنی بر آن بگوییم نارضایتی‌ها برطرف شده است، فقط بازه زمانی خاصی طی شده و اعتراضات به صورت نسبی فروکش کرده است».

بر اساس گزارش نهادهای مستقل حقوق بشری، در جریان اعتراضات سراسری ایران بیش از ۵۰۰ معترض کشته شدند.

میردامادی نوشت اکنون در «تفکر غالب عرصه مدیریتی و سیاست‌گذاری» جمهوری اسلامی، رای مردم «تزئینی» و «بی‌اهمیت» است و تکیه‌گاه نظام «به سمت قدرت نظامی و امنیتی» چرخش پیدا کرده است.

پیشتر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی از نقش نیروهای انتظامی و مسلح جمهوری اسلامی در سرکوب اعتراضات تقدیر کرده بود و مجلس شورای اسلامی نیز در بحبوحه سرکوب‌ها، حقوق ماموران نیروی انتظامی را افزایش داد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا