بین‌المللی

حمله معترضان فرانسوی به ساختمان شرکت مدیریت پولی «بلک راک» امریکا در پاریس + فیلم

در ادامه اعتراضات علیه سیاست ماکرون برای افزایش سن بازنشستگی در فرانسه، معترضان در مقابل ساختمان شرکت آمریکای «بلک راک» در پاریس تجمع کردند و شعار سردادند.

به گزارش خبرگزاری فارس، معترضان به سیاست افزایش سن بازنشستگی دولت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، امروز (پنجشنبه) به ساختمان شرکت مدیریت پولی «بلک راک» ایالات متحده در پاریس حمله کردند.

بلک راک یک شرکت سهامی عام است که خدمات سرمایه گذاری و فناوری را به مشتریان سازمانی و خرده فروشی در سراسر جهان ارائه می دهد. مشتریان این شرکت برای دسترسی به خدماتی مانند صندوق‌های سرمایه گذاری متقابل، سرمایه‌گذاری های متمرکز بر اهداف مربوط به درآمد بازنشستگی و به بلک راک مراجعه می‌کنند.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، معترضان را نشان می‌دهد که در مقابل دفتر اصلی این شرکت در پاریس تجمع کرده و پرچم‌نوشته‌هایی را به دست دارند و در مقابل این ساختمان در اعتراض به سیاست‌های اصلاحات بازنشستگی ماکرون تجمع کردند و شعار سردادند.

هفته‌هاست که معترضان فرانسوی در شهرهای مختلف این کشور علیه سیاست ماکرون در افزایش سن بازنشستگی تظاهرات برپا کرده‌اند و خواستار استعفای مارکرون شده‌اند اما رئیس جمهور فرانسه بر افزایش سن بازنشستگی به ۶۴ سال تا پایان ۲۰۲۳ اصرار دارد. او استدلال می‌کند که عدم انجام این کار باعث فروپاشی کل سیستم بازنشستگی فرانسه می‌شود.

اتحادیه‌های کارگری بر این باورند که اصلاحات بازنشستگی غیرمنصفانه است و عمدتاً به کارگران کم مهارت با مشاغلی که از نظر فیزیکی دشوار است، آسیب می‌رساند. یکی از حاضران در راهپیمایی پنجشنبه مدعی شد طرح ماکرون برای او «حکم اعدام» است.

نظرسنجی روزهای اخیر نیز نشان داده است که محبوبیت شخصی ماکرون به ۲۸ درصد کاهش یافته که پایین ترین سطح از زمان اعتراضات جلیقه زردها در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است. ماکرون به دلیل امتناع از افزایش مالیات بر ثروتمندان مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. منتقدان همچنین اصلاحات بازنشستگی را به عنوان بار فزاینده‌ای بر دوش کارگران محکوم کرده‌اند.

 

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید

@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا