زنان

سوءاستفاده جنسی از صدها کودک در آمریکا توسط کشیش‌های کاتولیک

گفته می‌شود که ۱۵۶ روحانی کلیسای کاتولیک در ایالت مریلند آمریکا در طول چندین دهه از صدها کودک سوءاستفاده جنسی کرده‌اند. در گزارش دادستان کل ایالت مریلند آمده است که شمار واقعی قربانیان احتمالا بیشتر است.

بر پایه گزارشی تحقیقاتی، در طول شش دهه بیش از ۶۰۰ کودک توسط روحانیون کاتولیک اسقف‌نشین بالتیمور (در ایالت مریلند، در شمال شرق آمریکا) مورد تجاوز و دیگر آزارهای جنسی قرار گرفته‌اند.

آنتونی براون، دادستان کل مریلند گزارشی درباره این آزارها بین سال‌های دهه ۴۰ میلادی تا سال ۲۰۲۲ در این اسقف‌نشین منتشر کرده است.

اسقف‌نشین به ناحیه معینی زیر فرمان یک اسقف گفته می‌شود.

در گزارش منتشر شده، نام ۱۵۶ تن از روحانیون که به کودکان تعرض کرده‌اند، به چشم می‌خورد. در این گزارش آمده که شمار واقعی قربانیان احتمالا از این هم بیشتر است.

در گزارش ۴۵۶ صفحه‌ای اتهامات سنگینی علیه کلیسای کاتولیک در این اسقف‌نشین مطرح شده‌است. در گزارش آمده است که مدت و میزان سوءاستفاده روحانیون کاتولیک تنها با همدستی افراد مسئول امکان‌پذیر بوده است.

در ادامه همچنین اشاره شده است که مقامات مسئول بارها گزارش‌های مربوط به تجاوز و انواع دیگر آزار جنسی کودکان را رد کرده اند یا به طور کافی و مناسب مورد بررسی قرار نداده‌ و متهمان را به مناصب دیگری منصوب کرده‌اند. آنها در جایگاه‌ جدیدشان هم به کودکان دسترسی داشته‌اند.

گردآورندگان گزارش می‌نویسند، مقامات مسئول کلیسا به جای تمرکز بر محافظت از قربانیان یا توقف سوءاستفاده، تمرکز خود را روی این موضوع گذاشته‌اند که به هر قیمتی این خبر مخفی بماند.

کلیسای کاتولیک در ایالات متحده آمریکا در سال‌های اخیر با یک سلسله رسوایی‌های مربوط به آزارهای جنسی خبرساز شده است.

بر أساس اطلاعاتی که در این باره منتشر شده، بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۶ کلیسای کاتولیک در این کشور ۱۸۵۰۰ شکایت علیه ۶۷۰۰ روحانی دریافت کرده است./دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا