گوناگون

سانسور اینترنت؛ تازه‌ترین محدودیت‌سازی مخابرات رژیم

در تازه‌ترین محدودیت‌سازی مخابرات برای شبکه‌های اجتماعی در ایران، امکان دریافت پیامک ورود برای کاربرانی که از واتساپ خارج شده و یا قصد نصب این پیام‌رسان دارند مسدود شده است….

گزارش‌ها از مسدود شدن پیامک تاییدیه واتساپ خبر می‌دهند. در مقطع کنونی، خیلی از کاربران ایرانی امکان دسترسی به پیامرسان WhatsApp را ندارند.

تصویر پایان واتساپ در ایران؟

به گزارش بهارنیوز، شبکه محبوب واتساپ پس از فیلتر تلگرام، یکی از معدود پیامرسان‌های مطرحی بود که هنوز بدون محدودیت در دسترس کاربران ایرانی قرار داشت. با این حال، به‌دنبال اتفاقات اخیر کشور، فرصت فیلتر واتساپ و اینستاگرام فراهم شد.

محدودسازی این دو پلتفرم متعلق به متا که از پرطرفدارترین پلتفرم‌ها در ایران بوده‌اند، امور شخصی و کسب‌وکار ایرانی‌ها را دچار اختلال کرد. کمی بعد از اعمال فیلتر هم زمزمه‌هایی از رفع فیلتر به‌گوش می‌رسید، اما نهایتاً به‌نوعی مطمئن شدیم که واتساپ و اینستاگرام برای همیشه فیلتر می‌شوند. حالا بنا به گزارش‌ها، حتی پیامک تاییدیه پیامرسان واتساپ برای کاربران ایرانی مسدود شده است.

مسدودسازی پیامک تاییدیه واتساپ پس از فیلترینگ

با توجه به گزارش‌های رسیده از کاربران ایرانی، به‌تازگی پیامک تاییدیه واتساپ را برخی از اپراتورهای تلفن همراه مسدود کرده‌اند. در واقع، دو گروه از کاربران تحت تاثیر این مشکل در این پیام‌رسان قرار گرفته‌اند.

یکی، کاربرانی‌اند که قبلاً از حساب کاربری خود خارج یا لاگ اوت شده‌اند. گروه دیگر هم کسانی‌اند که به‌دنبال این بوده‌اند تا روی دستگاه دیگری به حساب کاربری خود وارد شوند. این کاربران بعد از تلاش ناموفق برای ورود، با پیام «ما نتوانستیم به شماره شما پیامک ارسال کنیم. لطفا شماره خود را بررسی و دوباره در یک ساعت امتحان کنید» از WhatsApp مواجه می‌شوند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا