گوناگون

حمله شیمیایی به مدارس دختران در سه استان

تعدادی از دانش آموزان برخی مدارس دخترانه اردبیل با بدحالی راهی بیمارستان شدند.

به گزارش ایلنا، مهری رئیس فوریتهای پزشکی گفت: از ساعت حدود ۹ صبح امروز ۱۹ فروردین از ۵ مدرسه دخترانه اردبیل با اورژانس تماس گرفته شده تعدادی  دانش آموز با علائم اضطراب، تنگی نفس و سردرد به بیمارستانهای امام خمینی، امام رضا و فاطمی اردبیل منتقل شدند. به گفته مسئولان درمانی استان اکثر مراجعه کنندگان علائم استرس و اضطراب ناشی از ترس دارند. حال عمومی مراجعه کنندگان خوب و رو به بهبودی است.

مسمومیت دانش آموزان مدرسه دخترانه سعدی در ارومیه

دانش آموزان دختر مدرسه ابتدایی هیات امنایی شهر ارومیه مسموم شدند.شاهدان حاضر در محل گفتند: بر اثر انتشار گاز در این مدرسه تعدادی از دانش آموزان مسموم شدند که با حضور نیروهای انتظامی و فوریت های پزشکی در مدرسه حادثه در حال بررسی و  پیگیری است.از تعداد دانش آموزان مسموم شده اطلاعی در دست نیست ولی بنا به گفته شاهدان، تعدادی از دانش آموزان این مدرسه با آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان هفتکل از بد حالی دوباره ۶۰ نفر از دانش آموزان در این شهرستان خبر داد. مازیار مولایی گفت: ساعت ۰۹:۳۰ دقیقه امروز شنبه ۱۹ فروردین، از مدرسه هاجر با فوریت‌های پزشکی مبنی بر بد حالی تعدادی از دانش آموزان تماس حاصل گرفته شد که با مراجعه فوری همکاران و انتقال دانش آموزان دختر به بیمارستان محلی این شهرستان اقدامات اولیه انجام شد.

رئیس شبکه بهداشت هفتکل افزود:  آمار کلی دانش آموزان که بعضی از آنان توسط والدین به این مرکز مراجعه کرده بودند جمعا ۶۰ نفر بوده است. مازیار مولایی در پایان گفت: حال عمومی دانش آموزان بستری در بیمارستان محلی شهرستان هفتکل خوب است و خانواده‌ها نگران نباشند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا