فرهنگی

سه معلم معترض در استان گیلان روانه زندان شدند

در ادامه فشارها بر معلمان آزاده در ایران سه تن از فعالان صنفی فرهنگیان گیلان برای تحمل حکم حبس صادر شده از سوی دادگاه انقلاب به زندان منتقل شدند….

در پی ابلاغیه ١٧ اسفند ١۴٠١ براى وثیقه‌گذار #عزیزقاسمزاده معلم هنرمند؛ انوش عادلی و #محمودصدیقیپور از معلمان پیشکسوت و بازنشسته‌ی فرهنگی و نیکنام #گیلان که همواره مدافع حقوق دانش‌آموزان و معلمان بودند، صادر شده بود، ظهر امروز شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ این سه عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان پس از مراجعه به اجرای احکام دادسرای شهرستان #رشت جهت گذراندن حکم یک سال زندان به #زندان_لاکان این شهر منتقل شدند.

🔸چند روز پیش طومار حمایت از معلمان مطالبه‌گر گیلان با بیش از سه هزار امضا منتشر شده بود که خواستار لغو اتهامات و مختومه شدن پرونده و آزادی همه‌ی #معلمان_زندانی است.
رامین صفرنیا، وکیل شماری از فعالان مدنی و این سه معلم در توییتی نوشت: «عزیز قاسم‌زاده، انوش عادلی و محمود صدیقی‌پور روز شنبه جهت اجرای حکم حبس از اجرای احکام دادسرای شهرستان رشت به زندان لاکان این شهر منتقل شدند.»

بر اساس  گزارش های انتشار یافته ، پیش از این سه هزار تن از معلمان در طوماری ضمن حمایت از این سه معلم، اعلام کرده بودند که احضار این سه معلم به زندان فقط یک روز بعد از تجمع شانزدهم اسفند معلمان در شهر رشت برای «دفاع از دانش‌آموزان» و «اعتراض به حملات پى درپى به مدارس و مسمومیت‌های سریالى دانش‌آموزان»، انجام شده است.

انوش عادلی، محمود صدیقی پور و عزیز قاسم‌زاده پیشتر به خاطر فعالیت‌های صنفی خود چند بار بازداشت و از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب شهرستان رشت به اتهام «تبلیغ علیه نظام» هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا