اجتماعی

پرستاران سپر بلای کمبودهای بیمارستانی شده‌اند

تا به امروز مطالبات و مشکلات پرستاران از جهات مختلفی در اغلب بیمارستان ها بی پاسخ مانده است. هم بخش دولتی و هم بیمارستان های که طی سال ها یاخیر از جانب دولت به بخش خصوصی واگذار شده ، در راستای پاسخگویی به خواسته های اقتصادی پرستاران این نیروی رنج و زحمت ، بی توجه اند . در حال حاضر باید پذیرفت که اکثر بیمارستان‌ها از نظر امکانات و بضاعت‌های مالی به ویژه در شهرستان‌ها با مشکلاتی نظیر کمبود دارو و تجهیزات پزشکی و تحمیل هزینه‌های گران درمانی بر مردم روبه رو هستند…

عضو شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به نارسایی‌های متعدد در مراکز درمانی گفت: متأسفانه پرستاران سپر بلای این کمبود‌ها شده‌اند و مردم خشم ناشی از این مسائل را بر سر پرستاران پیاده می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری، کورش نادری، پرستاران را اولین گروهی خواند که بیماران و همراهان آن‌ها پیش روی خود می‌بینند و افزود: به همین دلیل مردم همواره نارضایتی ناشی از کمبودهای موجود در بیمارستان‌ها را بر سر پرستاران خالی می‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر باید پذیرفت که اکثر بیمارستان‌ها از نظر امکانات و بضاعت‌های مالی به ویژه در شهرستان‌ها با مشکلاتی نظیر کمبود دارو و تجهیزات پزشکی و تحمیل هزینه‌های گران درمانی بر مردم روبه رو هستند و در مواردی، این بیماران و همراهان آن‌ها هستند که مجبور به تأمین دارو یا تجهیزات مورد نیاز در بیمارستان می‌شوند و این خود باعث یک نارضایتی در پروسه درمان می‌شود.

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: کسی هم که معمولاً این مسائل را به بیماران و همراهان آن‌ها اعلام می‌کند و نسبت به خریداری دارو یا لوازم برای انجام پروسه درمان اعلام نیاز می‌کند، پرستار است لذا بسیاری از مردم این مشکلات را از چشم پرستار می‌بینند.???

وی افزود: در صورتی که این کمبودهای سیستم است و هیچ ارتباطی به کادر پرستاری ندارد اما بسیاری از مراجعان بدون توجه به این مشکلات خشم خود را بر سر پرستار خالی می‌کنند و به ویژه در شهرستان‌ها در بیمارستان‌ها، بسیار شاهد این قضیه هستیم که به دلایل مختلف از جمله طولانی شدن زمان ویزیت بیمار، پرستار مورد بازخواست قرار گرفته است.

نادری خاطر نشان کرد: البته ناگفته نماند که در همین سیستم نارسا، بسیاری از مردم نیز هستند که به واسطه آگاهی نسبت به این مسائل، قدردان زحمات کادر پرستاری هستند و حتی پس از ترخیص با آوردن شیرینی و گل از تلاش بی‌وقفه پرستاران قدردانی می‌کنند زیرا می‌دانند که مقصر بسیاری از این اشکالات گروه پرستاری نیست و مشکل از جای دیگری نشأت می‌گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا