ورزشی

مقصودی: نهرودی گفت نمی‌توانم حقت را بگیرم/ باید لابی‌گری‌ام قوی‌تر از مشت‌هایم باشد!

ملی پوش ۷۱ کیلوگرم بوکس ایران می گوید پس از خط خوردن از اردوی تیم ملی برای مسابقات جهانی، سرمربی تیم ملی از او عذرخواهی کرده که نتواسته حق او را بگیرد و او معتقد است که اصلا سرمربی انتخاب کننده نبوده است.

ایسنا/خوزستان مسلم مقصودی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به خط خوردن از لیست تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی، اظهارکرد: من در تمام اردوها و انتخابی های تیم ملی با نظم حضور داشتم و همیشه در انتخابی ها برنده بوده ام. همیشه فدراسیون و سرمربیان تیم ملی نیز من را می خواستند اما در حالی زمان زیادی به اعزام تیم ملی به جهانی ازبکستان باقی نمانده است، آقای نهرودی سرمربی تیم ملی چند روز پیش به من می گوید دلیلی برای خط زدن تو از تیم ملی وجود ندارد و تمام خواسته های ما را برآورده کرده ای و همیشه منظم بوده ای و حتی از نظر آمادگی هم از همه بوکسورها آماده تری و در عین جوانی با تجربه هستی اما حضورت در جهانی ۵۰-۵۰ است.

سرمربی تیم‌ملی انتخاب کننده نیست!

وی ادامه داد: بعد از این صحبت ها، آقای نهرودی شب گذشته با من تماس گرفت و گفت آقای مقصودی از تو عذرخواهی می کنم که توانایی نداشتم حق تو را بگیرم. یعنی سرمربی تیم ملی نتوانسته حق من را از فدراسیون بگیرد و اصلا انتخاب کننده نبود. البته صحبت جالب تر آقای نهرودی این بود که آقای مقصودی پشتوانه تو ضعیف بود و مثلا فلان بوکسور رییس هیات استانش پشت او است. من هم به او گفتم اولا پشتوانه من خدا است و بعد هم مگر قرار است رییس هیات جای بوکسور در رینگ مشت بزند و مگر وظیفه رییس هیات است که بگوید بوکسور به مسابقه جهانی برود یا نرود. مگر شما سرمربی تیم ملی نیستید؟

ایران در وزن المپیکی در جهانی نماینده ندارد

این بوکسور خوزستانی عنوان کرد: نکته جالب این است که وزن من المپیکی است و یکی از اوزانی است که باید حتما در این جهانی شرکت می کردم تا تورنمنتی برای من جهت کسب سهمیه المپیک باشد. من حتی اگر در وزن ۷۱ کیلوگرم جهانی به مدال هم نمی رسیدم اما تاثیر مثبتی در حضور موفق من در رقابت های آسیایی برای کسب سهمیه المپیک داشت.

پشت این تصمیم یک کینه شخصی است

وی عنوان کرد: احساس می کنم پشت این تصمیم برای خط زدن من یک کینه شخصی بود تا به جهانی اعزام نشوم. واقعا این موضوع برای من سخت است و سرمربی باید به من بگوید چرا این تصمیم را گرفته اند. البته جواب سرمربی فقط یه معذرت خواهی بود و آیا این عذرخواهی برای من مدال جهانی می شود؟ شاید آینده من با حضور در جهانی ازبکستان تغییر می کرد.

این بار از خودی ضربه خوردم

مقصودی گفت: من در این مدت واقعا با تمام وجود، سخت و سنگین تمرین کردم زیرا هدفم فقط مدال جهانی بود، البته مثل دفعات قبل در رقابت های آسیایی یا جهانی حقم ضایع نشد و متاسفانه این بار در فدراسیون حق من را ضایع کردند و در واقع از خودی ضربه خوردم. وقتی فدراسیون جدیدی روی کار می آید یعنی می خواهد بهتر و محکم تر کار کند و حق بوکسورها را بهتر بدهد اما با این اقدام نشان دادند که حامی نیستند و من می خواهم بدانم علت کنار گذاشتن من چه بود. جالب است قرار نیست بوکسوری در وزن من که المپیکی است به جهانی اعزام شود و مسئولان باید جوابگوی این تصمیم خود باشند.

متوجه شدم هرکسی لابی‌گری‌اش بیشتر باشد انتخاب می‌شود

وی تاکید کرد: به هر حال با این تصمیم، یعنی نفرات براساس توانایی انتخاب نمی شوند و هرکسی زور و لابی گری اش بیشتر باشد انتخاب می شود. من به این نتیجه رسیدم که تمرین کردن در ورزش برای من زحمت کشیدن است و کارایی ندارد و باید لابی گری ام را قوی کنم و معنی صحبت های آقای نهرودی دقیقا همین موضوع بود.

سرمربی تیم‌ملی فقط سکوت کرد

این بوکسور عنوان کرد: به آقای نهرودی گفتم اگر از من پرسیده شد که چرا خط خوردی، من واقعا نمی دانم باید چه پاسخ قانع کننده ای برای هم استانی ها و خانواده ام داشته باشم که سرمربی تیم ملی بعد از شنیدن این جملات سکوت کرد. البته الان فکر می کنم باید بگویم سرمربی تیم ملی توانایی دفاع از من را نداشت و با توجه به نظر فدراسیون باید لابی گری ام را قوی کنم.

وی بیان کرد: جا دارد از سرمربی تیم ملی و کادرفنی که در این مدت واقعا برای من زحمت کشیدند، قدردانی کنم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا