حقوق بشر

گزارشی از وضعیت چهار شهروند از جمله سه نوجوان بازداشتی در زاهدان

چهار شهروند از جمله سه نوجوان به نام‌های بنیامین کوهکن، الیاس کوهکن، یاسین کبدانی و محمد درویش نارویی، اهل زاهدان علیرغم گذشت بیش از صد روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، بنیامین کوهکن، الیاس کوهکن، یاسین کبدانی و محمد درویش نارویی علیرغم گذشت صد و یک روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

بر اساس این گزارش، “خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران، ویدئویی از اعترافات اجباری بنیامین کوهکن و یاسین کبدانی منتشر کرد و مدعی شد این دو شهروند از عاملان تیراندازی به سوی خودروهای گشت انتظامی در زاهدان بودند.”

بنیامین کوهکن، متولد ۱۷ ساله و برادر وی الیاس کوهکن ۱۹ ساله، فرزند حمید رضا، یاسین کبدانی، ۱۸ ساله، فرزند غلامعلی و محمد درویش نارویی (گرگیج)، ۱۸ ساله و فرزند عبدالرحمن، هر چهار شروند اهل زاهدان در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۴۰۱، در جریان بازداشت های گسترده بیش از ۱۰۰ تن در این شهر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

علیرغم پیگیری های خانواده این شهروندان از مراجع قضایی و امنیتی، مسئولین مربوطه از دادن پاسخی شفاف در خصوص وضعیت پرونده آنها خودداری می کنند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از محل نگهداری، دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا