گوناگون

کرونا هم‌چنان جان می‌گیرد؛ ۲۱۲ نفر بستری در روز جمعه

در حالی که آمار فوتی‌ در میان مبتلایان به کرونا در ایران‌ رو به افزایش است، آمارهای روزانه وزارت بهداشت نیز از افزایش موارد بستری حکایت دارد. روز جمعه، ۲۵ فروردین، از ۳۵۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور ۲۱۲ نفر بستری شدند….

بر اساس آمارهای رسمی دولتی، در روز ۲۴ فروردین نیز از مجموع ۸۸۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور ۴۶۹ نفر یعنی بیش از نیمی از آنها بستری شدند.

آن طور که خبرگزاری مهر به نقل از مسئولان نوشته است، این آمار «می‌تواند زنگ خطری برای افزایش موارد مرگ و میر در روزهای پیش رو باشد»، زیرا آمار مرگ و میر حداقل یک هفته بعد از بستری شدن بیماران خودنمایی می‌کند.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، در روز ۲۴ فروردین ۳۴ نفر در کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

بابک عشرتی، معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، همزمان با افزایش آمار مبتلایان اعلام کرد که «احتمال ادامه روند افزایشی کرونا وجود دارد و فعلا زندگی‌مان با کرونا خواهد بود».

مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز در گفت‌وگو با ایرنا درگیری ریه در سویه جدید کرونا را بیشتر از سویه قبلی اُمیکرون دانسته و گفت: «زیرسویه قبلی امیکرون که زمستان پارسال در کشور گسترش یافته بود با نام اکس‌بی‌بی شناخته می‌شد و میزان سرایت آن بالا بود با این حال خیلی ریه را درگیر نمی‌کرد. اما ویروس جدید باعث بیماری سخت‌تری می‌شود.»

در حال حاضر ۱۸ شهرستان وضعیت قرمز، ۷۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۷ شهر در وضعیت زرد و ۱۲۷ شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا