جوانان

بازداشت جوانان و نوجوانان

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان از بازداشت سه دختر جوان در شیراز خبر داد …

در رژیم جمهوری اسلامی ایران حتی کوشش برای درک حقیقت از سوی شهروندان جرمی نابخشودنی است، و در صورت درک وضعیت و برخاستن به مبارزه در راه بهبود زندگی، خواست اجرای عدالت اجتماعی، و مخالفت با بربریت رژیم، سرانجام کار به زندان، شکنجه، و اعدام می‌کشد. بسیاری از منابع دانشگاهی در علوم انسانی دربارهٔ جوانان و مشکل‌های‌شان به قلم روحانیونی مرتجع و نادان است که خود را “عالم” خطاب می‌کنند و درواقع دیگران را “جاهل” می‌شمارند. بیکاری، فقر، و محرومیت گریبان مردم کشور ما به‌ویژه جوانان را چنان سخت در چنگ گرفته‌ است که واکنش برحق جوانان در برابر آن می‌رود تا سیمای کشور را از بیخ و بن دگرگون کند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان اعلام کرده است که سه دختر جوان که دو تن از آنها دانش‌آموزند، در رابطه با مسمومیت‌های مشکوک دانش آموزان در شیراز بازداشت شده‌اند.

این شورا در حساب توییتر خود نوشته است که عرفانه هنر ۱۹ ساله، ستایش داروغه ۱۶ ساله و ستایش امیری ۱۷ ساله در رابطه با مسمومیت سریالی دانش آموزان در شیراز دستگیر شده‌اند و «هم اکنون به صورت بلاتکلیف در بند قرنطینه‌ زندان عادل آباد شیراز به سر می‌برند.»

بنا به گزارش این شورا، آنها از ملاقات و تماس تلفنی با خانواده خود نیز محروم مانده‌اند.

هنوز هیچ نهاد مسئولی اتهامات این سه دختر جوان را اعلام نکرده است. با این حال، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان می‌گوید که تلاش نهادهای امنیتی – قضایی جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر بر این قرار گرفته است که بار مسئولیت «مسمویت در مدارس» به دوش «منتقدان و بعضا خود دانش‌آموزان» گذاشته شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا