حقوق بشر

کشته و زخمی شدن چهار شهروند در جریان درگیری نیروی انتظامی با اهالی روستای دانیال

روز شنبه ۲۶ فروردین ماه، اعتراض اهالی روستای دانیال واقع در شهرستان عباس آباد نسبت به اقدام معاونت تولیت موقوفه عام روستای مذکور مبنی بر مصادره زمینی در این روستا، با سرکوب خشونت بار توسط ماموران انتظامی مواجه شد. در جریان این درگیری دو تن از اهالی معترض کشته و دو شهروند دیگر نیز مجروح شدند.

بر اساس این گزارش، امروز شنبه بیست و ششم فروردین ماه ۱۴۰۲، معاونت مذکور بابت مصادره این زمین، اقدام به فنس کشی و جانمایی کانکسی کرده است؛ امری که اعتراض اهالی روستا و نهایتا درگیری ماموران انتظامی شهرستان عباس‌ آباد با آنها را در پی داشته است.

در جریان سرکوب خشونت بار تجمع اهالی معترض توسط ماموران انتظامی، ۲ نفر کشته و ۲ تن دیگر نیز مجروح شدند.

صدا و سیما همچنین مدعی شده است؛ “امام جمعه عباس‌ آباد که به همراه فرماندار به مرکز خدمات بهداشتی درمانی سلمانشهر مراجعه کرده بود، توسط اهالی روستای دانیال مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مجروح شده است.”

در این گزارش به هویت شهروندان کشته و مجروح شده، اشاره ای نشده است؛ با این حال منابع غیر رسمی هویت دو تن از شهروندانی که در این درگیری به قتل رسیده اند را “سیامک کلاری” و “میرزا کلاری” عنوان کرده اند. تا لحظه انتشار این گزارش، هرانا مستقلا نمیتواند صحت هویت های نامبرده را تایید کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا