فرهنگی

بی‌خبری از وضعیت سخنگوی کانون صنفی معلمان پس از بازداشت

همسر محمد حبیبی، سخنگوی بازداشت‌شده کانون صنفی معلمان، با ابراز نگرانی از وضعیت او گفت: «ما هیچ خبری از پرونده وی نداریم. مصادیق اتهامی به ما اعلام نشده. اجازه ملاقات با او را به ما نداده‌اند و همه این موارد سبب شده تا نگران سلامت وی باشیم.»…

خدیجه پاک‌ضمیر در مصاحبه با روزنامه شرق ضمن اشاره به گذشت دوازده روز از بازداشت آقای حبیبی افزود: «نگرانیم، ولی کسی پاسخگوی ما نیست. من نمی‌دانم همسرم هنوز در بند ۲۰۹ زندان اوین است یا به محل دیگری منتقل شده، در انفرادی است یا خیر» و این در حالی است که «در قانون برای بازداشت‌شدگان حقوق مشخصی پیش‌بینی شده، ولی ما از آن‌ها محرومیم.»

محمد حبیبی نوزدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ پس از تحمل حدود ده ماه حبس آزاد شده بود اما به گفته همسرش، روز شانزدهم فروردین ماه چهار مامور با حضور در محل کار وی در یکی از هنرستان‌های شهرک اندیشه شهریار، این معلم را بار دیگر بازداشت کردند.

همسر محمد حبیبی گفت که در حکم بازداشت که از سوی شعبه یک بازپرسی شهریار صادر شده، اتهامات او «اجتماع و تبانی» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده بود.

خدیجه پاک ضمیر که خود نیز معلم است  با ابراز نگرانی از وضعیت سخنگوی کانون صنفی معلمان، بیان کرد: «ما هیچ خبری از پرونده محمد حبیبی نداریم. مصادیق اتهامی به ما اعلام نشده است. اجازه ملاقات با او را به ما نداده‌اند. حق تماس هم از او گرفته شده است. همه این موارد در کنار هم سبب شده تا ما نگران سلامت حبیبی باشیم. ما نگرانیم ولی کسی پاسخگوی ما نیست. من نمی‌دانم همسرم هنوز در ۲۰۹ است یا به محل دیگری منتقل شده، در انفرادی است یا خیر. این در حالیست که در قانون برای بازداشت شدگان حقوق مشخصی پیش بینی شده ولی ما از آن‌ها محرومیم.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا