اخبار

صف مرغ طولانی تر از صف انتخابات رژیم “ولایی”

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جوجه ریزی در حدود ۶۰ درصد مرغداری ها انجام نمی شود، گفت: “وقتی قیمت گوشت قرمز به ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان و قیمت ماهی به ۱۷۵ هزار تومان رسیده است پس مردم برای جبران پروتئین، به سمت خرید مرغ می‌روند و کمبود مرغ هم علاوه بر فشار به معیشت مردم باعث ایجاد صف های طولانی در بعضی از شهرها شده است.”…

فقر مالی، بهداشتی و فرهنگی، بیکاری، گرانی سرسام‌آور، تورم فزاینده و شدت یافتن معضل مسکن ازجمله ره‌آوردهای حاکمیت چهل‌ساله رژیم جمهوری اسلامی برای مردم ستمدیده و بلاکشیده میهن ماست. به گزارش شفقنا، جلال محمودزاده گفت: عده ای از مردم سوال می کنند که آیا صف مرغ طولانی تر خواهد بود یا صف انتخابات مجلس! به عقیده من صف مرغ طولانی تر از صف انتخابات بعدی خواهد بود. این وضعیت، افتضاحی است که وزارت جهاد و صمت به بار آورده است و دولت در شرایطی که وزیر جهاد هم نداریم، نمی دانیم چطور می خواهد این وضعیت را سرو سامان دهد.
تراژدی تأسف‌بار افزایش قیمت‌ها فقط به حوزه گوشت منحصر نبوده است. طبق اظهارنظر مسئولان، «قیمت مسکن طی پنج سال ۱۰ برابر افزایش یافته است». در این ارتباط، مقدم های تخصیص مستقیم بخشی از درآمد فروش نفت به صندوق ملی مسکن، فراهم شده است موضوعی که هنوز برای فعالان صنعت مسکن پُر ابهام و غیر واقعی است.اقتصاددانان و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که در سال جاری نرخ تورم نسبت به سال ۱۴۰۱ بیشتر خواهد شد و این موضوع می‌تواند بر گرانی بیش از انتظار قیمت مسکن تأثیرگذار باشد چراکه تورم بازار مسکن بیش از سایر بازار‌ها است و شرایط قیمت در این بازار را به تنش می‌کشاند.
به گزارش اقتصاد ۲۴، در همین رابطه فرشید پورحاجت، دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن گفت: تاکنون هیچ اقدام موثری برای کاهش ریسک سرمایه گذاری در بازار مسکن توسط دولت انجام نگرفته و کماکان بازار مسکن در همان مدار سال‌های گذشته قرار دارد و در سال جاری کاهش سرمایه گذاری در حوزه تولید مسکن را خواهیم داشت.وی تصریح کرد: دولت نمی‌تواند با تکرار وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال مشکلات این بازار پُر تقاضا را حل کند چراکه حوزه مسکن بنیادی است و مشکلات در این بازار نشأت گرفته از سیاست ورزی‌ها در این بازار است و همچنان ادامه دارد.
زندگی رنج بار و پردرد مردم میهن ما، اساساً نه‌تنها دستخوش هیچ‌گونه بهبودی نیافته است، بلکه از جهت‌های معین بدتر نیز گردیده است. کارگران و دیگر زحمت کشان به‌معنای واقعی کلمه همچنان روزگاری پر از رنج و محرومیت را در رژیم ولایی سپری می‌کنند. زندگی سخت آنان به‌راستی هرچه سخت‌تر و دشوارتر از پیش می‌گذرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا