حقوق بشر

تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت علی معزی در زندان اوین

روز یکشنبه بیست و هفتم فروردین، علی معزی، زندانی سیاسی سابق و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، از بند چهار زندان اوین به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ این زندان منتقل شد. وی پیشتر در تاریخ نهم مهرماه سال گذشته در ارتباط با اعتراضات سراسری دستگیر و از آن زمان به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر میبرد.

خبرگزاری هرانا – یک منبع مطلع نزدیک به خانواده وی با اشاره به اینکه آقای معزی به سرطان پروستات مبتلاست و به رسیدگی پزشکی نیاز دارد، به هرانا گفت: “روز گذشته علی معزی از بند چهار زندان اوین به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ این زندان منتقل شد.

این منبع مطلع ضمن بیان اینکه دلیل بازداشت آقای معزی “ارتباط با سازمان مجاهدین خلق” عنوان شده افزود: “پیشتر جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این زندانی سیاسی سابق در شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد اما وی به دلیل به رسمیت نشناختن دادگاه، از حضور در این جلسه امتناع کرد. وی  پس از بازداشت در مهرماه سال گذشته، ابتدا به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین و بعد از حدودا دو ماه به بند چهار این زندان منتقل شده بود.”

آقای معزی پیشتر در تاریخ نهم مهرماه ۱۴۰۱ در منزل شخصی خود واقع در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

علی معزی پیشتر از بابت فعالیت های خود، سابقه بازداشت و محکومیت را نیز داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا