جوانان

ممنوع‌الورودی و تعلیق شمار گسترده‌ای از دانشجویان ایران

موج سوم برخورد با دانشجویان که به دنبال تجمعات روز ۱۶ اسفندماە در دانشگاه‌ها برای اعتراض به حملات علیه دانش‌آموزان دختر آغاز شده است، همچنان با صدور احکام ”ممنوع الورودی” و ”تعلیق” شمار گسترده‌ای از دانشجویان ادامه دارد….
روزنامه شرق در گزارشی از تعلیق و ممنوع‌الورودی ده‌ها دانشجو و در مواردی ضرب و شتم دانشجویان به خاطر شرکت در این تجمعات خبر داد و آن را موج سوم برخورد با دانشجویان از مهرماه تاکنون خواند.

در این گزارش آمدە است که ”موج اول” برخورد و ممنوع‌الورودی و تعلیق دانشجویان در اواخر مهر ماه و ”موج دوم” نیز پس از اعتراضات ۱۶ آذر ماه دانشجویان شکل گرفت و اکنون با ”موج سوم” برخوردها مواجه هستیم.

در این گزارش تاکید شده است که ”موج سوم” برخورد با دانشجویان به خاطر تعداد دانشجویانی که هدف قرار گرفته‌ شده‌اند و سنگینی احکام انضباطی، شدیدتر از دو موج قبلی است.

پیشتر نیز شوراهای صنفی دانشجویان کشور در ۲۲ فروردین‌ماه اعلام کرده بود که دست‌کم ۴۳۵ دانشجوی معترض در دانشگاه‌های سراسر کشور اخراج و تعلیق شده‌اند.

این احکام غیر از بازداشت صدها دانشجویی است که در اعتراضات دانشگاه‌ها به ویژه در سه ماه پاییز از سوی نیروهای اطلاعاتی رژیم بازداشت و زندانی شدند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا