حقوق بشر

سینا یوسفی، وکیل دادگستری به حبس و جزای نقدی محکوم شد/ سند

سینا یوسفی، شهروند ساکن تبریز و نایب رئیس کمیسیون حقوق بشر وکلای دادگستری آذربایجان، توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو تبریز به نود و یک روز حبس تعزیری و پرداخت پانزده میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

خبرگزاری هرانا – بر اساس حکمی که اخیرا توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو تبریز به ریاست قاضی محمدعلی پیری صادر و به این وکیل دادگستری ابلاغ شده، آقای یوسفی از بابت اتهام “نشر اکاذیب در فضای مجازی” به نود و یک روز حبس تعزیری و پرداخت پانزده میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.

در حکم صادره توسط قاضی مصداق اتهامی وارده بر علیه این وکیل دادگستری “انتشار آمار غیر واقعی از بازداشتی های «اغتشاشات» مربوط به مهرماه ۱۴۰۱ از طریق نشر یک توییت” عنوان شده است.

سینا یوسفی پیش از این نیز از بابت بخش دیگری از این پرونده توسط مرجع قضایی به ۶ ماه حبس، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و توقیف وسایل الکترونیک محکوم شده بود.

وی پیشتر در صفحه شخصی خود نوشته بود: “حجم مراجعه به دفاتر همکاران و کانون وکلا جهت قبول وکالت بازداشت شدگان اعتراضات به قدری زیاد بود که در کمیسیون حقوق بشر تصمیم به تشکیل «کمیته دفاع» گرفتیم. اما اکنون بخاطر عمل به این وظیفه حرفه‌ای و پایبندی به سوگند وکالت با اتهام دیگری تحت عنوان «تشکیل گروه غیرقانونی مواجه شده‌ ام”.

حسین (سینا) یوسفی، فرزند قدرت، متولد ۱۳۶۳، شهروند ساکن تبریز و نایب رئیس کمیسیون حقوق بشر وکلای دادگستری آذربایجان در تاریخ ۲۳ مهرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۵ آبان ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان تبریز آزاد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا