فرهنگی

”زیست شرافتمندانه”

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی از برکناری مدیر سینما لوتوس در جریان اکران «پوست شیر» به دلیل نداشتن حجاب یک بازیگر خبر داد….

چهارشنبه شب در اکران سریال پوست شیر پانته‌آ بهرام بازیگر این سریال بدون حجاب در سینما لوتوس حاضر شد که بازتاب گسترده‌ای داشت.

به گزارش مهر، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی گفت: پس از حواشی ایجاد شده در برنامه اکران قسمت پایانی «پوست شیر» مدیر سینما لوتوس برکنار شد.

ایل بیگی ضمن انتقاد از بازیگران و عواملی که سرمایه سرمایه گذاران در عرصه سینما را به خطر می‌اندازند گفت: رعایت قوانین و مقررات رسمی اعلام شده الزامی است، مضافاً، اینکه مسئولیت تبعات رفتارهای قانون شکنانه عوامل و بازیگران نیز بر عهده خود آنها خواهد بود.

سازمان هنری «اوج» نهاد وابسته به سپاه پاسداران

این گزارش چهار سال پیش در رادیو فردا پخش شده بود: سازمان هنری رسانه‌ای «اوج»، نهاد وابسته به سپاه پاسداران که در زمینه تولید محصولات فرهنگی مطابق جهت‌گیری‌های رهبر جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند، از راه‌اندازی دومین مرکز فیلم و سریال خود با نام «عصر» خبر داد.

به گزارش ایسنا، روابط عمومی این سازمان مهم‌ترین وظیفه‌ مرکز جدید را «تقویت و تکمیل زنجیره‌ ایده و سناریوپردازی، تولید، توزیع و پخش آثار سینمایی در داخل و خارج از کشور» ذکر کرده است.

سپاه پاسداران سازمان اوج را پس از حوادث سال ۸۸، برای حضور همه‌جانبه در فعالیت‌های فرهنگی، تأسیس کرد و تا کنون در بخش‌های گوناگونی چون سینما، تئاتر، موسیقی، گرافیک و تبلیغات شهری فعالیت گسترده‌ای داشته است.

در اطلاعیه روابط عمومی این سازمان به‌مناسبت افتتاح این مرکز، «درآمدزایی آثار سینمایی از طریق پخش سینمایی، نمایش خانگی، و شبکه‌های تلویزیونی داخلی و خارجی» از دیگر اهداف مرکز فیلم و سریال «عصر» عنوان شده است.

آخرین سکانس”زیست شرافتمندانه”

شاید اغراق نباشد اگر همین تصویر را زیباترین و شجاعترین سکانس پایانی سریال پوست شیر تفسیر کنیم، تصویری که با وجود تمام محدودیت ،ممنوعیت و تهدید ها، اراده ی شکست ناپذیری زنان ایران زمین برای شکستن تابوها و قفس هایی که سالها با افکار و عقاید متصلب و منجمد به اسارت درآمده بود را در بوم زیست شرافتمندانه ی بانوان ایرانی به نمایش گذاشت….

✍️سلمان موسوی
پانته‌آ بهرام در اکران مردمی سریال «پوست شیر» بدون حجاب حاضر شد

پانته‌آ بهرام، بازیگر سینما روز گذشته در اکران مردمی آخرین قسمت سریال پوست شیر بدون حجاب حاضر شد این در حالی است که سه روز پیش وزیر ارشاد به طور ضمنی تهدید کرده بود که هنرمندانی که همچنان بر مواضع خود هستند ممنوع الکار می‌شوند.

شاید اغراق نباشد اگر همین تصویر را زیباترین و شجاعترین سکانس پایانی سریال پوست شیر تفسیر کنیم، تصویری که با وجود تمام محدودیت ،ممنوعیت و تهدید ها، اراده ی شکست ناپذیری زنان ایران زمین برای شکستن تابوها و قفس هایی که سالها با افکار و عقاید متصلب و منجمد به اسارت درآمده بود را در بوم زیست شرافتمندانه ی بانوان ایرانی به نمایش گذاشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا