حقوق بشر

دادسرای نظامی سقز و بانه شلیک به فریدون محمودی، از جانباختگان خیزش انقلابی را تأیید کرد

شعبه اول دادیاری دادسرای نظامی سقز و بانه تیراندازی مأموران یگان ویژه به فریدون محمودی، از جانباختگان خیزش انقلابی زن، زندگی، آزادی را تأیید و قرار منع تعقیب را برای یگان ویژه صادر کرد.

شعبه اول دادیاری دادسرای نظامی سقز و بانه اعلام کرده که “مشخص نیست فریدون محمودی با تیراندازی کدام یک از مأمورین یگان ویژه مورد اصابت اسلحه ساچمه‌زنی قرار گرفته است بنابراین انتساب و تعیین مرتکب وجود ندارد. لذا در خصوص جنبه عمومی موضوع شکایت اولیای دم به لحاظ فقد ادله کافی مستند به اصل متعالی برائت و ماده ۴ و در اجرای ماده ٢۶۵ از قانون آیین دادرسی کیفری قرار منع تعقیب صادر و اعلام می‌گردد.”

در ادامه قرار نهایی دادسرای نظامی سقز و بانه آمده است: “لذا در خصوص تعیین تکلیف برای پرداخت دیه توسط یگان مربوطه وفق مقرر ماده ۶٣١ قانون آیین دادرسی کیفری می‌بایستی بدون تقدیم دادخواست در دادگاه نظامی رسیدگی شود.”

روز شنبه بیست و هفتم فروردین‌ماه، پدر و مادر فریدون محمودی به دادسری نظامی سقز و بانه احضار و به آنان اعلام شده که در قبال پرداخت دیه شکایت خود را پس بگیرند.

مادر فریدون محمودی ضمن رد این درخواست قاضی دادسرای نظامی گفته است: “ما خون فریدون را به دولت نمی‌فروشیم”.

بیست و هشتم شهریورماه ١۴٠١، فریدون محمودی اهل سقز در جریان اعتراضات این شهر جان باخت. پیکر او شبانه و بدون برگزاری مراسم به‌ دلیل ممانعت نهادهای امنیتی به خاک سپرده شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا