گوناگون

مراسم حکومتی عید فطر با دستان خون آلود

خامنه ای امروز در مراسم حکومتی عید فطر بر سر گور خمینی با اعتراف به شقه و شکاف روز افزون در حاکمیت یکدست خود گفت: یک راهبرد بسیار مهم و اساسی همکاری مسئولان در قوای سه‌گانه است. قوای سه‌گانه باید همدلی و همکاری و هم‌افزایی کنند؛ اگر چنانچه این سه قوه باهم به طور کامل همکاری کنند کار‌ها به هیچ‌وجه گره نمی‌خورد. قوای سه‌گانه مانع هم نشوند و راه را برای یکدیگر باز و هموار کنند….

خامنه ای در ادامه گفت: به حواشی نباید مشغول شد و به دنبال حل مسائل باید بود، گاهی به انگیزه‌های گوناگون حواشی ایجاد می‌شود، اما نباید سرگرم آن شد، نه مردم و نه مسئولان به آن مشغول نشوند و به حل مشکلات کشور متمرکز شوند. مردم اتحاد خود را با دستاورد‌های ماه رمضان حفظ کنند. مردم ما همیشه متحد بودند و این اتحاد راهگشای ما بوده است…

خامنه ای سپس به وضعیت بحرانی جامعه و اعتراضات مردمی پرداخت و گفت: دشمن به دنبال تزویر، تحریف، دروغ، تحقیر ملت‌ها و بدبین‌کردن آنان به خود است، این تاکتیک امروز آنان است. ما در شناخت روش دشمن باید به‌روز باشیم و راه خنثی‌سازی آن را پیدا کنیم.

قاتلان با خون فرزندان ایران نماز اقامه می‌کنند

سخنرانی خامنه ای امروز در حالی برگزار شد که کاملیا سجادیان، مادر محمدحسن ترکمان، دانشجوی کشته شده در بابل، روز گذشته با اشاره به مراسم حکومتی عید فطر در اینستاگرام نوشته بود: فردا خیلی از قاتلان و قاتل‌پروران پشت سرهم اقامه نماز می‌بندند، اقامه نمازی که وضویش با خون فرزندان این سرزمین است.

رژیم ولایت ‌فقیه با نقض خشنِ حقوق زنان میهن ما، برنامهٔ تبعیض جنسیتی و طبقاتی هدفمندی را به‌سود لایهٔ‌ مسلطِ طبقهٔ سرمایه‌دارِ ایران به ‌پیش برده ‌است. اِعمال این تبعیضِ طبقاتی و جنسیتی شرایطِ بسیار ناگواری را در جامعه به وجود آورده است که از آن جمله است تشدیدِ استثمار و فقرِ هرچه بیشترِ زنان به‌ویژه زنانِ لایه‌های محروم. برنامه‌ریزی فوری برای رفع این تبعیض‌ها ازجمله مهم‌ترین عرصه‌های مبارزهٔ نیروهای انقلابی و مترقی و آزادی‌خواه و حکومتِ ملّی و دموکراتیکِ است که برای بر چیدن حکومت اسلامی عملی می شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا