حقوق بشر

میلاد زهره‌وند از بازداشت شدگان مقاومت مردمی ملایر در معرض اجرای حکم اعدام قرار دارد

میلاد زهره‌وند، اهل شهر ملایر و از بازداشت‌شدگان انقلاب ژن، ژیان. ئازادی در این شهر با اعمال نفوذ مامورین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خطر اجرای حکم اعدام قرار دارد.

بر اساس اطلاع هه‌نگاو، میلاد زهره‌وند، ٢٠ ساله و اهل ملایر، با سناریوی ساختگی “قتل یک نیروی حکومتی” در جریان انقلاب زن زندگی آزادی در آستانه اجرای حکم اعدام قرار گرفته است.

به گفته منابع مطلع نزدیک به خانواده این جوان، علیرغم اعلام رضایت قطعی خانواده علی نظری، پاسدار کشته‌شده در جریان اعتراضات ملایر به آقای میلاد زهر‌ه‌وند، سپاه پاسداران با فشار وکالت خانواده این نیروی حکومتی را به دست گرفته و به بدون رضایت صریح این خانواده خواستار حکم اعدام به صورت فوری شده است.

میلاد زهره‌وند در روز پنجشنبه ۵ آبان ماه ١۴٠١، طی جریان اعتراضات مردمی شهر ملایر توسط نیروهای سپاه پاسداران به همراه پنج شهروند دیگر بازداشت شد و بعدها توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به اعدام محکوم شد و آن زمان در زندان مرکزی ملایر محبوس است.

صدور حکم اعدام و حتی بازداشت میلاد زهروند تاکنون رسانه‌ای نشده و هه‌نگاو به عنوان اولین رسانه آن را منتشر می‌کند.

شایان ذکر است میلاد زهره‌وند در تمامی دوره بازداشت خود از حق دسترسی به وکیل، ملاقات حضوری و سایر حقوق ابتدایی یک متهم حتی بر اساس قوانین حداقلی جمهوری اسلام محروم بوده است.

هه‌نگاو ضمن محکومیت و ابراز نگرانی عمیق خواستار توجه فوری سازمانهای حقوق بشری به وضعیت میلاد زهره‌وند جهت جلوگیری از هر گونه اقدام در اجرای مخفیانه حکم اعدام است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا