ورزشی

قهرمانی کشتی آزاد نوجوانان ایران در جام پیروزی ترکیه

تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب چهار مدال طلا، دو مدال نقره و سه مدال برنز به عنوان قهرمانی رقابت های بین المللی جام پیروزی ترکیه دست یافت.

به گزارش ایسنا، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام پیروزی ترکیه روزهای ۷ تا ۹ اردیبهشت ماه در شهر آنتالیا ترکیه برگزار شد و در پایان تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب چهار مدال طلا، دو مدال نقره و سه مدال برنز و ۱۹۳ امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت.

برای تیم ایران امیررضا تیموری زاد در وزن ۵۵ کیلوگرم، سجاد پیردایه در وزن ۶۰ کیلوگرم، سید ابوالفضل حسینی در وزن ۷۱ کیلوگرم، و ابوالفضل رحمانی در وزن ۸۰ کیلوگرم به مدال طلا، اهورا خاطری در وزن ۴۵ کیلوگرم و توحید نوری در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره،‌ سام سیار در وزن ۴۸ کیلوگرم، امیرمحمد نوازی در وزن ۵۱ کیلوگرم و مرصاد شاکری در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده بندی تیمی نیز ایران با ۱۹۳ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت و تیم های قزاقستان با ۱۹۱ امتیاز و ترکیه با ۱۵۵ امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم اهورا خاطری در دور نخست کشتی گیری از قزاقستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل نماینده گرجستان به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. خاطری در دیدار فینال با نتیجه ۱۱ بر ۰ مغلوب کشتی گیر ترکیه ای شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۴۸ کیلوگرم سام سیار پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب حریف فرانسوی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۴ از سد حریف گرجستانی گذشت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۵۱ کیلوگرم امیرمحمد نوازی در دور اول از سد حریف ترکیه ای گذشت. وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۰ مغلوب کشتی گیر قزاقستانی شد و به گروه بازنده ها رفت. نوازی در این گروه با نتیجه ۱۲ بر ۲ حریف اتریشی را مغلوب کرد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل حریف ترکیه ای با نتیجه ۶ بر ۰ و ضربه فنی پیروز شد و به مدال برنز دست یافت. رضا گوران دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دور نخست مقابل حریف ترکیه ای شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم امیررضا تیموری راد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۰ کشتی گیری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور سوم و مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۲ از سد حریف قزاقستانی گذشت و به دیدار فینال راه یافت. تیموری راد در دیدار پایانی با نتیجه ۱۱ بر ۰ حریف گرجستانی را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم سجاد پیردایه پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۰ کشتی گیر لیتوانی را مغلوب کرد و در دور سوم با نتیجه ۸ بر ۵ از سد حریف فرانسوی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. پیردایه در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۱ کشتی گیر گرجستانی را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۱ از سد حریف قزاقستانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم سینا خلیلی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب حریف قزاقستانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۶ بر ۶ مغلوب دیگر حریف قزاقستانی شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم سید ابوالفضل حسینی در دور نخست حریف ترکیه ای را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر ۰ از سد دیگر حریف ترکیه ای گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسینی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۰ و ضربه فنی حریف ترکیه ای خود را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ حریف قزاقستانی را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم ابوالفضل رحمانی در دور اول با نتیجه ۲ بر ۰ و ضربه فنی از سد حریف ترکیه ای گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۳ بر ۰ دیگر نماینده ترکیه را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. رحمانی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۰ کشتی گیر قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۴ کشتی گیر ترکیه ای را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم توحید نوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۰ نماینده گرجستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۹ بر ۲ حریف فرانسوی را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. نوری در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل حریفی از کشور گرجستان کشتی را واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم مرصاد شاکری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۶ حریف ترکیه ای را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۰ مغلوب دیگر کشتی گیر ترکیه ای شد و به دیدار رده بندی رفت. شاکری در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۰ بر ۸ کشتی گیر ترکیه ای را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

مقام چهارمی تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران با یک طلا، چهار نقره و سه برنز

همچنین تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با کسب یک مدال طلا، چهار مدال نقره و سه مدال و کسب عنوان چهارمی به کار خود در رقابت های بین المللی جام پیروزی ترکیه پایان داد.

برای تیم ایران پیام احمدی در وزن ۴۸ کیلوگرم به مدال طلا، محمدمعراج مهمدی در وزن ۴۸ کیلوگرم، نوید ابوطالبی در وزن ۴۸ کیلوگرم، احمدرضا محمدیان در وزن ۶۵ کیلوگرم، امیرحسین عبدولی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال نقره، عرفان مرادی در وزن ۴۵ کیلوگرم، محمدرضا غلامی در وزن ۵۵ کیلوگرم، علیرضا عباسی در وزن ۸۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده بندی تیمی نیز ایران با ۱۳۰ امتیاز چهارم شد و تیم های آذربایجان با ۱۷۳ امتیاز، قزاقستان با ۱۵۲ امتیاز و گرجستان با ۱۳۹ امتیاز اول تا سوم شدند.

نتایج فرنگی‌کاران نوجوان ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم عرفان مرادی در دور نخست حریف قزاقستانی را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۵ از سد کشتی گیر ترکیه ای گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مرادی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۲ مغلوب کشتی گیر آذربایجانی شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر ۱ کشتی گیر ترکیه ای را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۴۸ کیلوگرم پیام احمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۲ نماینده گرجستان را مغلوب کرد وی در دور سوم با نتجیه ۳ بر ۲ حریفی از کشور قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهای راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۳ از سد کشتی گیر جمهوری آذربایجان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. محمدمعراج مهمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۳ حریف ترکیه ای را شکست داد. وی در دور سوم با نتیجه ۶ بر ۲ کشتی گیری از رومانی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهمدی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۰ مقابل کشتی گیر قزاقستانی به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. دیدار فینال بین دو نماینده کشورمان برگزار شد که پیام احمدی با نتیجه ۴ بر ۰ محمدمعراج مهمدی را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. مهمدی نیز صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۵۱ کیلوگرم نوید ابوطالبی در دور اول کشتی گیر قزاقستانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۲ و ضربه فنی حریف گرجستانی را شکست داد. ابوطالبی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۱ و دیسکالیفه حریف ترکیه ای را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۷ مقابل حریف قزاقستانی پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. ابوطالبی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب حریف آذربایجانی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمدرضا غلامی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ حریفی از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب کشتی گیر جمهوری آذربایجان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. غلامی در این گروه با نتیجه ۹ بر ۰ نماینده قزاقستان را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۳ از سد کشتی گیر گرجستانی گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم احمدرضا محمدیان در دور نخست از سد حریف قزاقستانی گذشت. وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۳ کشتی گیر جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدیان در این مرحله با نتیجه ۴ر بر ۳ از سد حریف گرجستانی گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب دیگر حریف گرجستانی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علی دزفولی نژاد در دور نخست مقابل حریف قزاقستانی مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم محمود کارگر پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب حریف قرقیزستانی شد و از دور رقابت کنار رفت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم علیرضا عباسی پس از استراحت در دور اول،‌ در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر ۵ کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد، وی در دور عبد با نتیجه ۲ بر ۱ حریف گرجستانی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عباسی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب دیگر حریف گرجستانی شد و به دیدار رده بندی رفت. عمادرضا محسن نژاد دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب حریف گرجستانی شد اما با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۱۰ بر ۱ حریف ترکیه ای را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. در دیدار رده بندی علیرضا عباسی با نتیجه ۹ بر ۰ عمادرضا محسن نژاد را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم مرتضی دالوند پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱ بر ۱ مغلوب حریف قزاقستانی شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امیرحسین عبدولی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱ بر ۰ از سد حریف قرقیزستانی که مصدوم شده بود، گذشت. وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۳ بر ۲ و ضربه فنی کشتی گیر قزاقستانی را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. عبدولی در دیدار فینال با نتیجه ۲ بر ۰ مغلوب حریف گرجستانی شد و به مدال نقره رسید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا