گوناگون

ستون‌های کاخ دیکتاتور ترک برداشته؛ همدیگر را دارند لو می‌دهند

ترس و وحشت از سرنگونی حکومت توسط انقلاب مردم و پایان دادن به عمر ننگین جمهوری اسلامی، امروز بیش از هر زمانی و در اوج بی افقی کامل حکومت، در برابر چشمان حاکمان قرار گرفته است. اینها احساس خطر کرده اند و فشار جنبش از پائین اختلافات جناح های حکومتی را بازهم تشدید خواهد کرد. اختلافات اخیر تنها یک بروز علنی و آشکار فشار و سنبه پر زور جنبش بر چیدن بساط دیکتاتوری را نیز به نمایش گذاشته است…

جنجال ادامه‌دار خودروهای شاسی‌بلند؛ نوبت به خودروهای واگذار شده به نهاد ریاست جمهوری رسید!

حجت‌الاسلام حسن درویشیان هفته گذشته جزئیاتی از واگذاری خودرو شاسی‌بلند به برخی نمایندگان مجلس را افشا کرد. این مسئله با واکنش تند برخی نمایندگان مجلس روبه رو شد. یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس امروز در گفتگو با خانه ملت خطاب به دولتی‌ها گفت: بهتر است اعلام شود که ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط دولتی نیز از خودروسازان داخلی یا نمایندگی‌های خودرو سازی، خودرو دریافت کرده‌اند یا خیر؟

احسان ارکانی اضافه کرد: بهتر است آقای درویشیان گزارشی از خودرو‌های واگذار شده تحویلی یا خارج از نوبت کارخانجات و شرکت‌های خودروساز به نهاد ریاست جمهوری و وزارتخانه‌های دولتی بدهد؛ اگر هم انگیزه‌ای برای این کار ندارند کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می‌تواند ورود کرده و بررسی نماید تاکنون چه تعداد خودرو به نهاد ریاست جمهوری و وزارتخانه‌های دولتی واگذار شده است.

این عضو کمیسیون اصل نود افزود: در گزارشی که به کمیسیون اصل ۹۰ رسید نامی از ۷۰ نماینده‌ای که خودرو تحویل گرفته باشند نیست، اگر آقای درویشیان اسامی دارند یا در اختیار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس قرار دهند یا تبعات قانونی اظهاراتشان را بپذیرند. اگر گزارش جدیدی به اصل ۹۰ ارایه شود حتما مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه نمایندگان مجلس حتما پیگیری خواهند کرد آقای درویشیان هر مستندی دارند منتشر کنند و در غیر این‌صورت باید مسئولیت حقوقی ادعا‌های خود را بپذیرند.

او همچنین در واکنش به گزارش بازرس ویژه ریاست جمهوری از دریافت خودرو توسط نمایندگان گفت: باید واقعیت‌ها برای مردم بیان شود و اگر آقای درویشیان اطلاعات دقیقی از دریافت خودرو دارد باید از طریق مجاری قانونی مانند هیات نظارت بر رفتار نمایندگان و کمیسیسون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس آن را پیگیری کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا