گوناگون

افزایش بودجه آتش به اختیاران و تشکیلات فاشیستی آنان

بودجه ستاد امر به معروف ۱۲۵ درصد رشد کرد و بودجه موسسه آموزشی مصباح یزدی ۴۱۵ درصد…

روزنامه هم‌میهن نوشت: بررسی جداول قانون بودجه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد با وجود آنکه منابع عمومی کشور فقط ۵ درصد از سوی مجلس بیشتر شده، اما تغییرات زیادی در ردیف‌های مختلف صورت گرفته است.

با بررسی برخی ردیف‌ها مشخص می‌شود مجلس بودجه برخی نهادهای خاص را به‌طور میانگین ۴۰ درصد افزایش داده است. این در حالی‌ست که بودجه این نهادها از سوی دولت نیز در لایحه افزایش یافته بود.

به‌طور مثال با وجود آنکه دولت، بودجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر را در لایحه ۳۶ درصد افزایش داده بود، اما مجلس نیز بودجه این ستاد را ۶۶ درصد بیشتر کرد و در مجموع رشد بودجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر نسبت به سال قبل به ۱۲۵ درصد رشد رسیده است.

مجلس همچنین بودجه خود را نسبت به لایحه دولت ۳۷ درصد بالا برد و بودجه دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری را ۸۳ درصد افزایش داد.

بودجه موسسه آموزشی و پژوهشی  خمینی (ایران ویران کن) نیز با رشد ۴۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته که ۵۲ میلیارد تومان دریافت می‌کرد، رکورد جالبی را کسب کرده است. دولت برای امسال بودجه ۱۳۷ میلیارد تومانی در نظر گرفته بود، اما مجلس آن را به ۲۶۸ میلیارد تومان افزایش داد.

معرفی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی

مؤسسه‏ آموزشی‏ و ‏پژوهشی  خمینی (مستبد) تحت نظارت عالیه مقام معظم رهبری «دامت‌برکاته» اداره می‏‌شود و رئیس و مدیر آن از سوی رهبر معظم انقلاب «مدظله‌العالی» تعیین می‌شود. این امر مهم از سوی معظم‌له به فیلسوف و حکیم فرزانه حضرت استاد علامه محمدتقی مصباح یزدی «رضوان الله تعالی علیه» واگذار شده بود. ایشان به‌عنوان یک فقیه، مفسر، فیلسوف، ژرف‌اندیش متفکر و آینده‌نگر و صاحب‌نظر در مسائل اساسی اسلامی، از دیرباز، مسائل و مشکلات حوزه‌های علمیه و نیازهای جامعه و نظام اسلامی را به ‌صورت عمیق شناخته و در راستای آن به ارائه طرح‌ها و برنامه‌های بدیع پرداختند که از آن جمله می توان به تأسیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و هدایت، مدیریت و توسعه کمی و کیفی آن اشاره کرد. پس از رحلت آن پیر فرزانه هم اینک ریاست مؤسسه از طرف رهبر معظم انقلاب بر عهده حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ محمود رجبی واگذار شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا