دیدگاه‌ها

یک گروه هکری با هک سایت وزارت خارجه ایران برخی از اسناد را منتشر کرد 

این گروه هکری با نام «قیام تا سرنگونی» که وابسته به سازمان مجاهدین خلق است مدعی است که پس از هک کردن سایت این وزارت‌خانه عکس‌های مریم و مسعود رجوی را روی سایت منتشر کرده است. با این حال در حال حاضر سایت وزارت خارجه ایران از دسترس خارج است و پیام «به‌روزرسانی سامانه» روی آن مشاهده می‌شود.

بیشتر اسناد منتشر شده از سوی این گروه هکری مربوط به اطلاعات شخصی مدیران ارشد و کارکنان این نهاد است.

این گروه هکری در کانال تلگرامی خود مدعی شد که ۲۱۰ سایت و سامانه وزارت خارجه جمهوری اسلامی را از دسترس خارج کرده است.

«چارت سازمانی و کدهای مکاتبات»، «لیست مدیران کل»، «فهرست پرسنل نمایندگی‌ها در تمام کشورها در ۱۵۸ صفحه»، «لیست اعضای شورای مرکزی و مشاورین و فرماندهان پایگاههای مرکز مقاومت بسیج وزارت امور خارجه با شماره تلفن و فکس و سمت نفرات»، «لیست سازمان بسیج کربلا در وزارت خارجه»، «لیست پلاکهای محرمانه خودروها»، «لیست ۱۰ هزار ۸۷۸ نفر از پرسنل وزارت خارجه با تمام مشخصات»، «لیست ۶ هزار ۴۳۲ نفر با کدهای ویژه پرسنلی»، «لیست خودروهای در اختیار مدیران کل، سایر نهادها و نمایندگی‌ها»، «آخرین وضعیت پست های سازمانی کارکنان رسمی نمایندگی ها خارج از کشور» و «لیست تلفن معاونین و مدیران کل» از جمله مدارکی است که تاکنون این گروه هکری منتشر کرده است.

این گروه هکری همچنین عکس کارت بسیج حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و عکس پاسپورت علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران را نیز منتشر کرده است.

پیش از این گروه هکری «قیام تا سرنگونی» سایت‌ها و سرورهای شهرداری تهران  را در خرداد ۱۴۰۱هک کرده بود./یورونیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا