جوانان

حمایت دانشجویی از فراخوان سراسری معلمان

تشکل های مختلف دانشجویی با انتشار اطلاعیه ی مشترکی از فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران و خواسته های معلمان حمایت کردند. در این بیانیه ی مشترک آمده است:…

معلمان بار دیگر و دوباره پس از موج جدیدی از سرکوب علیه فعالین معلم و سایر جنبش‌ها و همچنین انقلابیون زن زندگی آزادی، فراخوان اجتماعات سراسری صادر کرده‌اند. فراخوانی که برای تجمع در روز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت و برابر مجلس، ادارات و ادارات کل آموزش و پرورش صادر شده است.
این اصرار بر حق‌خواهی از طرف معلمان، برای همه انسان‌های آزاده‌ای که امروز در حال مبارزه علیه وضعیت حاکم بر کشور هستند، نویدبخش است.
معلمان که زیر بار سنگین‌ترین فشارهای امنیتی قرار داشته‌اند، در آستانه روز جهانی کارگر و روز معلم (۱۲ اردیبهشت سالروز قتل معلم معترض، ابوالحسن خانعلی در سال ۱۳۴۰) با موج جدیدی از تهدید و احضار روبرو گشتند. اما این تهدیدها همانطور که پیشتر نتوانست گام‌های استوار معلمان را برای حق‌خواهی متوقف کند، اینبار نیز تاثیر مطلوب حاکمان را نداشته و معلمان دوباره برای حق‌خواهی به میدان خواهند آمد.

ما به عنوان تشکل‌های دانشجویی که همیشه خودمان را حامی و دوشادوش جنبش‌های مبارزاتی تعریف کرده‌ایم؛ اینبار نیز اعلام حمایت خود را از فراخوان سراسری معلمان اعلام کرده و در اعتراض به قتل حکومتی یکی از معلمان مبارز به نام حسین مهدی‌پور، در شهر دشتیاری، سیستان‌ و‌ بلوچستان و علیه حملات شیمیایی، از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان، کارگران و بازنشستگان دعوت می‌کنیم که با دو خواست محوری به تجمعات اعتراضی بپیوندند:

«رعایت امنیت، شأن و منزلت انسانی معلمان و تمام مزدبگیران؛ با تامین آزادی، رفاه همگانی و برابری و نابودی ساختار تبعیض‌آمیزی که فقر و فلاکت را به عموم مردم تحمیل کرده است» و «پایان یافتن فوری حملات شیمیایی به مدارس و ناامنی شدید مدارس از طریق حملات شیمیایی سازمان‌یافته نیروهای نظامی و شبه نظامی حکومتی».

این فراخوان گام دیگری در انقلاب زن زندگی آزادی است و ما باید همه جانبه از این فراخوان حمایت کنیم.

نه به تبعیض و استثمار، نه به فقر و فلاکت عمومی
جمهوری اسلامی نابود باید گردد
زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

تشکل دانشجویان پیشرو
نهاد آزاداندیشان جندی‌شاپور
نهاد آزادی‌خواهان دانشگاه تهران شمال
نهاد اتحاد دانشجویان دانشگاه الزهرا
جمعیت دانشجویان آزاد (دانشگاه آزاد سنندج)
نهاد اتحاد دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشجویان آزاد خوراسگان (دانشگاه آزاد اصفهان)
جمعی از دانشجویان و فعالین:
دانشگاه اصفهان
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا