فرهنگی

تشکیل پرونده برای هنر مندان متعهد

اقدام‌های غیرقانونی و غیر انسانی حکومت “اسلامی” علیه هنرمندان میهن ما تنها به‌دلیل حمایت از خواست‌های مردم که مخاطبان آثارشان‌اند بسیاری‌شان را در وضعیتی بسیار سخت قرار داده که به‌لحاظ مالی حتی توان پرداخت اجاره خانه را هم از آنان سلب کرده است….

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران نوشت: باران کوثری بازیگر سینما بدون حجاب در یک مراسم شرکت کرد که بلافاصله عکس‌های او در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شد.
بر اساس اطلاعات رسیده برای تخلف کشف حجاب این بازیگر پرونده قضایی تشکیل و به مجتمع قضایی ارشاد ارسال شده است. در روز‌های گذشته شاهد کشف حجاب برخی دیگر از بازیگران از جمله افسانه بایگان، فاطمه معتمدآریا، پانته‌آ بهرام و کتایون ریاحی هم بودیم که برای آن‌ها هم پرونده قضایی تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

بیانیه جانشین مصباح یزدی خطاب به سران قوا

آیت‌الله محمود رجبی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی خمینی (مستبد) در بیانیه تحلیلی به اوضاع جامعه و بیان وظایف اقشار مختلف در راستای پیاده‌سازی حجاب در جامعه پرداخت.
در این بیانیه آمده است: “رؤسای محترم قوای سه‌گانه که خود موظف، معتقد و مصمم به پیاده کردن احکام اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی و از جمله این حکم مسلم شرعی و قانون مصوب قطعی هستند.
اولا با سرعت همراه با حکمت و درایت، تأخیر صورت گرفته در اجرای این قانون مهم که خار چشم دشمنان اسلام و ملت ماست را در همه عرصه‌های اجتماعی بویژه در قلمرو سازمانی خویش جبران نمایند.
ثانیاً اقدامات لازم برای فرهنگ‌سازی، گفتمان‌سازی و نهادینه‌سازی و پیاده‌سازی حجاب اسلامی بویژه حجاب برتر را انجام دهند.
نباید به بهانه کار فرهنگی از اجرای قانون حجاب و مقابله با هنجارشکنان دست برداشت چنانکه نباید با اهتمام به اجرای قانون حجاب از فعالیت‌های تبیینی، فرهنگی و اقناعی و گفتمان‌سازی غافل شد. از تبلیغات بی‌اساس و جوسازی‌های دشمنان نهراسید و در اجرای قانون و حکم الهی با صلابت و شجاعت اقدام کنید.”
همبستگی و حمایت هنرمندان متعهد و مردمی با اعتراض‌های سراسری در ماه های گذشته و اتحاد آنان در تحریم جشنوارۀ سینمایی فجر بر خشم حاکمان افزوده و به انتقام‌گیری کشانده است. در اوضاع خطیر و حساس کنونی وظیفۀ همۀ نیروهای مترقی، انقلابی و آزادی‌خواه کشور حمایت فعال از هنرمندان مترقی کشور و آنانی که دردهای مردم را درک می‌کنند و بازتاب می‌دهند است.در هفته‌های اخیر گردانندگان جمهوری اسلامی تصمیم‌هایی تند و تیز علیه هنرمندان و اجراهای هنری آنان گرفته‌اند. مهدی یراحی، خوانندهٔ اهوازی و حامی خیزش “زن، زندگی، آزادی”، در پیام توییتری‌اش، با گذاشتن عکس نیکا شاکرمی، حمایتش را از اعتراض‌های مردمی در هفت ماه گذشته نشان داد و در ضمن به خبر ممنوع‌المعامله شدنش با دستور قوۀ قضاییه اشاره و به آن اعتراض کرد. این تصور که با ممنوع‌المعامله کردن هنرمندان می توان آنان را ترساند خیالی باطل است. اگر زندانی کردن هنرمندان و دیگر مبارزان نامدار کشور راه به‌جایی برده بود، بی تردید صدها هزار انسان به خیابان‌ها نمی‌ آمدند و علیه حکومت تاریک‌اندیشان فریاد نمی‌زدند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا