حقوق بشر

محروم از ملاقات با وکیل؛ گزارشی از آخرین وضعیت سه عضو یک خانواده در زندان اوین

نصراله فلاحی و فرزندانش اردوان و ارغوان فلاحی، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ که به صورت بلاتکلیف در زندان اوین بسر میبرند، با بهانه تراشی های مسئولین مربوطه از ملاقات با وکیل خود محروم مانده اند.

خبرگزاری هرانا – عرفان کرم ویسی، وکیل مدافع این افراد ضمن بیان اینکه امروز پس از مراجعه به زندان اوین با درخواست ملاقات وی با موکلانش مخالفت شده، اعلام کرد: “پیش از این، یکبار موفق به ملاقات کابینی با آنها شده بودم؛ در پاسخ به ادامه ی روند غیرقانونی در این پرونده گفته شد که تا زمان صدور کیفرخواست نمیتوانم با آنها ملاقات داشته باشم.”

این وکیل دادگستری پیشتر عنوان کرده بود که نصراله فلاحی و اردوان فلاحی در بند ۴ و ارغوان فلاحی در بند نسوان زندان اوین با اتهاماتی که دلایل انتساب آنها مشخص نیست، به صورت بلاتکلیف و بدون اخذ آخرین دفاع نگه داشته می شوند و اتهاماتی از قبیل “محاربه”، “افساد فی‌الارض از طریق اقدام گسترده علیه کشور” و “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم” علیه این شهروندان مطرح شده است.

تا کنون دو جلسه بازجویی در شعبه شش بازپرسی دادسرای اوین برای این شهروندان برگزار شده است. کیفرخواست پرونده آنان کماکان صادر نشده است.

اردوان فلاحی، بیست و چهار ساله در تاریخ دوازدهم آبان سال گذشته در رابطه با اعتراضات سراسری در اصفهان بازداشت شد. همچنین آقای فلاحی، شصت و شش ساله به همراه دخترش ارغوان نیز در تاریخ سیزدهم آبان همان سال در شیراز بازداشت شدند. آنها نهایتا در تاریخ بیست و سوم بهمن ماه ۱۴۰۱ به زندان اوین انتقال یافتند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا