گوناگون

ایران در رتبه پنجم بدترین کشورهای جهان از نظر تورم مواد غذایی

براساس گزارش پژوهشگاه وزارت صمت رژیم جمهوری اسلامی، ایران جزو بدترین کشورها از لحاظ تورم مواد غذایی در جهان به شمار می‌رود….
موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وابسته به وزارت صمت رژیم ایران طی گزارشی تحت عنوان “تورم مواد غذایی و تجربه سیاستگذاری کشورها”، ایران را به لحاظ تورم اسمی و تورم واقعی در لیست بدترین کشورهای جهان قرار داده است.

براساس “تورم اسمی” و در بازه زمانی فروردین ١۴٠١ تا ١۴٠٢، ایران تورم ٧٣ درصدی را تجربه و بعد از کشورهای لبنان، زیمبابوه و آرژانتین جزو بدترین کشورهای جهان از این لحاظ بوده است.

همچنین در همین بازه زمانی و براساس “تورم واقعی”، ایران با تورم ٢٠ درصدی پس از لبنان، زیمبابوه، روآندا و مصر در رتبه پنجم بدترین کشورهای جهان قرار دارد.

ارائه این آمار درحالی است که در سال جاری نگرانی‌ها از کمبود کالاهای اساسی و بویژه غلات افزایش یافته بود و رئیس انجمن غلات رژیم ایران نیز ذخایر برخی کالاهای اساسی را بحرانی توصیف و از احتمال کمبود برخی اقلام در سال جاری خبر داده بود.

قیمت برخی مواد غذایی در ایران ۵٠ درصد و در برخی موارد تا ١٠٠ درصد افزایش یافته که زندگی عادی مردم را به شدت تحت تاثیر قرار داده، اما رژیم ایران به جای حل معضل افزایش تورم و گرانی‌ها در ایران، حقوق نیروهای تروریستی وابسته به خود در سطح منطقه را افزایش داده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا