گوناگون

فقر و محرومیت

روزنامه حکومتی رسالت امروز با اشاره به فروپاشی اقتصادی و وضعیت انفجاری جامعه خطاب به دولت رئیسی نوشت: از پارکینگ خانه به پارکینگ وزارتخانه می‌روید، نه تورم را می‌فهمید، نه می‌دانید قسط و وام چیست!…
این روزنامه حکومتی با بیان حرف های شیادانهٔ عوامل حکومتی افزود: هفته پیش صولت مرتضوی وزیر رفاه در پاسخ به سؤالی درباره ناکافی بودن دستمزد کارگران، آنها را دعوت به قناعت کرد.

رسالت با اذعان به‌دزدی‌های نجومی توسط همین وزرای رئیسی با طعنه نوشت: رطب‌خورده‌هایی که منع رطب می‌کنند… صاحبان ثروت های آن‌چنانی که توصیه به قناعت مردم می‌کنند هم می‌گویند مردم قناعت کنند.

این روزنامه حکومتی افزود: تازه این برای مواردی است که فرد در میدان حاضر باشد و ببیند چه بر سر مردم می‌آید و درد چیست و کجاست وگرنه در یک گام قبل‌تر قرار دارد و اساساً نمی‌داند یا گمان نمی‌کند که مردم درد دارند بلکه در توهم‌اند که مردم هم مثل خودشان بی‌دغدغه زندگی می‌کنند.

رسالت نوشت: کسانی که بی‌توقف از پارکینگ خانه به پارکینگ وزارتخانه و سازمان و از این جلسه به آن جلسه می‌روند و از خرید منزل تا ثبت‌نام مدرسه آقازاده‌هایشان را کارمندانشان انجام می‌دهند، نه تورم می‌فهمند، نه قدرت خرید می‌دانند چیست، نه از قسط و وام و ضامن و امثالهم تصوری دارند و در نتیجه نه دردی دارند و نه دادی می‌زنند و نه از این بیداد بیزارند.

این روزنامه حکومتی وضعیت کنونی جامعهٔ ایران را با دوران انقلاب کبیر فرانسه مقایسه کرد و هشدار داد: حرف‌هایی از جنس اگر نان ندارند، کیک بخورند، نه منحصر به پاریس و انقلاب فرانسه است نه‌ فقط همین یک‌ شکل از بیان و البته جهالت را دارد.

در انقلاب کبیر فرانسه وقتی وضعیت انفجاری نشان از گُر گرفتن انقلاب و سقوط سلطنت لویی شانزدهم داشت، وزرا به ماری آنتوانت، همسر پادشاه گفتند که مردم نان ندارند بخورند! ماری آنتوانت هم که هیچگاه گرسنگی و نداری را تجربه نکرده بود، پاسخ داد: نان ندارند، خب شیرینی بخورند!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا