گوناگون

پرداخت حقوق های نجومی در شهرداری تهران بجای پرداخت مطالبات معوقه کارگران

رانندگان و دیگر کارگران شرکت واحد برای دریافت مطالبات قانونی خودشان که سال ها به صورت معوق مانده بارها نامه نگاری کرده اند و در پی این نامه نگاریها چندین بار در جلو شهرداری و شورای شهر تجمع کرده اند تا شهرداری و نمایندگان شورای شهر به حقوق کارگران توجهی داشته و در پرداخت آن اقدام نمایند، ولی متاسفانه تنها چیزی که برای مسئولین و نمایندگان شورای شهر کوچکترین اهمیتی ندارد فقط حق و حقوق کارگران میباشد….
اما همین مقامات در عوض در پرداخت حقوق های نجومی به عاملان حراست و دیگر خودیها نهایت دقت لازم را دارند تا کوچکترین خللی در این پرداختی ها به وجود نیاید. یک نمونه از این فیش ها که متعلق به یکی از عاملان حراست سازمان پسماند شهرداری میباشد را مشاهده میکنید که چقدر حقوق و‌ مزایا در این فیش وجود دارد که ما کارگران یک نمونه از این مزایا را تاکنون دریافت نکرده و یا بهره‌مند نشده ایم. وقتی که یک حراستی چنین حقوق هایی را دریافت میکند چطور می‌تواند جلوی تخلف و یا فساد اداری مقامات را در یک سازمان بگیرد. آیا در مقابل چپاول آن‌مجموعه زبانش بسته نمیشود؟ البته ناگفته نماند در یک مورد که مربوط به حق و حقوق کارگران می‌باشد و برای اجحاف حقوق آنها خیلی «خوب» عمل می‌کنند و با مهارت کامل رانندگان و دیگر کارگران را در اعتراضات احضار می‌کنند و با تهدید و گرفتن تعهدات غیرقانونی مانع اعتراضات و اعتصابات قانونی کارگران در راستای تحقق مطالبات معوقه و دستیابی به حق و حقوق خود میشوند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به مقامات شهرداری تذکر میدهد به جای پرداخت حقوق های نجومی به عاملان حراست و دیگر عوامل خودی به فکر پرداخت مطالبات معوق و معیشت رانندگان و دیگر کارگران شرکت واحد و ‌کلیه‌ کارگران زحمتکش شهرداری که همیشه و در هر شرایطی در حال خدمات دهی به شهروندان هستند، باشند.

چاره کارگران وحدت و تشکیلات

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا