حقوق بشر

محروم از درمان؛ ممانعت از اعزام علی معزی به بیمارستان با سنگ اندازی مسئولان زندان

علی معزی، زندانی سیاسی سابق و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، علیرغم وضعیت نامناسب جسمانی، به دلیل مخالفت وی با انتقال با دستبند و پوشیدن لباس زندان، از اعزام به بیمارستان محروم مانده است. آقای معزی با وجود گذشت بیش از هفت ماه از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی در زندان اوین بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی معزی، زندانی سیاسی سابق و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای معزی به هرانا گفت: “علی هم اکنون در بند چهارم زندان اوین بسر میبرد. او به سرطان پروستات مبتلاست و به رسیدگی پزشکی نیاز دارد. با این وجود مسئولان زندان به دلیل عدم موافقت آقای معزی با انتقال با دستبند و پوشیدن لباس زندان، از اعزام وی به بیمارستان امتناع می کنند”.

پیشتر جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این زندانی سیاسی سابق در شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد اما وی به دلیل به رسمیت نشناختن دادگاه، از حضور در این جلسه امتناع کرد.

آقای معزی پیشتر در تاریخ نهم مهرماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد. او ابتدا به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین و پس از گذشت حدود دو ماه به بند چهارم این زندان منتقل شد.

علی معزی پیشتر از بابت فعالیت های خود، سابقه بازداشت و محکومیت را نیز داشته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا