جوانان

ادامه فشار به دانشجویان با احکام تعلیقی و حذف تدریجی

زانا_سجودی دانشجوی کارشناسی علوم ورزشی دانشگاه خوارزمی تهران و یکی از قهرمانان کاراته توسط کمیته انضباطی به یک ترم منع موقت از تحصیل با احتساب در سنوات ، توبیخ کتبی و درج در پرونده دانشجو محکوم شد…

تایید حکم دو ترم تعلیق در کمیته انضباطی و روند حذف تدریجی محمد شباهتی از دانشگاه تهران

#محمد_شباهتی، دانشجوی انسان‌شناسی دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران و فعال صنفی دانشجویی این دانشگاه که پیش‌تر توسط شورای بودی کمیته‌ی انضباطی به دو نیمسال محرومیت از تحصیل محکوم شده بود، در شورای تجدیدنظر این دانشگاه و بدون حضور این دانشجو، این حکم عینا تایید شد.

حکم بدوی دو ترم تعلیق از تحصیل #محمد_شباهتی، دانشجوی انسان‌شناسی دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران و فعال صنفی دانشجویی این دانشگاه، در جلسه‌ی تجدیدنظر و بدون حضور این دانشجو، تایید شد.

این دانشجو از ترم پاییز سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ از دریافت هرگونه خدمات آموزشی محروم شده است. سامانه‌ی آموزشی این دانشجو در شهریور ماه سال ۱۴۰۱ در پی اعتراض دانشجویان به دخالت حراست در تفکیک جنسیتی زمین بازی فوتبال دانشکده‌، در روندی غیرقانونی بسته شد.

شباهتی که در روز ۱۶ آذر ۱۴۰۲، بازداشت شده بود، پس از آزادی با جلسه‌ی کمیته‌ی انضباطی دیگری مواجه شد. حکم دو ترم تعلیق این دانشجو در شرایطی در جسله‌ی تجدیدنظر تایید می‌شود که دانشگاه از ارائه‌ی هرگونه مدرکی برای اتهامات این پرونده خودداری کرده است.

لازم به ذکر است این دانشجو غریب به هفت ماه است در شرایط ممنوع‌الورودی به سر می‌برد و آموزش دانشکده‌ی علوم اجتماعی از پیگیری روند آموزشی این دانشجو حتی به صورت غیرحضوری نیز سر باز زده و و خانم شاپوری از اعضای آموزش دانشکده عنوان کرده است که «در طول مدت ممنوع‌الورودی، هیچ خدمات آموزشی‌ به محمد شباهتی تعلق نمی‌گیرد.». این ادعا در شرایطی مطرح شده که اگر معافیت تحصیلی این دانشجو تمدید نشود، منجر به اخراج آموزشی این دانشجو از دانشگاه شده که به صراحت در تضاد با مفاد آیین‌نامه‌های انضباطی دانشگاه است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا