اخبار

در یک ماه گذشته، نزدیک به۱۰۰۰ واحد صنفی پلمپ شده اشت

کوشش مذبوحانهٔ حکومت جمهوری اسلامی برای مقابله با مقاومت دلیرانهٔ زنان علیه حجاب اجباری محکوم به‌شکست است. این‌طرح نه‌تنها با ایستادگی دختران و زنان به‌شکست انجامیده، بلکه به‌نارضایتی گسترده درمیان کسبهٔ خُرد، خویش‌کارفرمایان، و کارکنان واحدهای صنفی اعم از کارگر، فروشنده، و کارمند دامن‌زده و مخالفت با ارتجاع و دیکتاتوری را بیش‌ازپیش به‌ژرفای جامعه سوق می‌دهد….

روزنامهٔ اعتماد گزارش داده است در یک ماهه ی گذشته ۹۲۸ واحد صنفی به خاطر حجاب پلمپ شده است. این روزنامه تاکید کرده است که :”این تعداد، تنها بر پاسه ی اخبار منتشر شده ی رسمی است. تهران با ۲۵۵ واحد صنفی، مازندران با ۲۵۰ واحد صنفی و اصفهان با ۱۱۰ واحد صنفی، شهرهایی بوده اند که بیشترین پلمپ واحدهای صنفی در آن ها صورت گرفته است.”

پلمب واحدهای صنفی تأثیر مستقیم بر زندگی و امنیت شغلی صدها هزار تن از کارکنان بخش خدمات در سراسر کشور اعم از کارگر و کارمند دارد. تعطیلی فروشگاه‌ها سبب بیکاری جوانان دختر و پسری می‌شود که به‌عنوان فروشنده، راننده، آشپز، پیشخدمت، حسابدار و کارمند در این واحدها به‌کار اشتغال دارند. این لایه از زحمتکشان بخش خدمات به‌طورعمده از قراردادهای قانونی و رسمی، بیمه، حق بازنشستگی و دیگر مزایای قانون کار محروم هستند و پلمب واحدهای صنفی به‌معنای تحمیل فقر به ‌آنان است. نکته بسیار پراهمیت اینجاست که با وجود چنین شرایطی این لایه‌ از زحمتکشان از سیاست رژیم در خصوص برخورد با زنان شجاع به‌هیچ‌وجه مرعوب نشده و همواره در مسئلهٔ مقاومت زنان علیه حجاب اجباری درکنار آنان باقی مانده‌اند.

با پلمب هرفروشگاه و واحد صنفی صدها فروشنده، کارگر و میهماندار و نظایر آن بدون داشتن پشتوانهٔ مالی منبع درآمدشان را از دست داده و با ضربه‌های واپس‌گرایان به ‌درهٔ فقر پرتاب می‌شوند. مقاومت علیه ارتجاع و حجاب اجباری مبتنی بر خواست و ارادهٔ مردم میهن ما به‌ویژه دختران و زنان است. طرح برخورد با کشف حجاب و پلمب واحدهای صنفی هرگز نمی‌تواند ارادهٔ مردم ما و پیشاپیش آنان زنان ایران را درهم بشکند. زنان دلیر میهن ما با مقاومت در برابر حجاب اجباری رژیم را به‌زانو درخواهند آورد. این مقاومت باید با اعتراض زحمتکشانی که با پلمب واحدهای صنفی درآمد و امنیت شغلی‌شان را از دست می‌دهند پیوند خورده و تقویت جنبش زن زندگی آزادی را موجب گردد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا