گوناگون

اتحاد سراسری بازنشستگان: اعدام بس!

هموطنان گرامی !
هشت ماه اعتراضات مردمی به خاطر چه بود؟ مگرنه اینکه مردم از تبعیض و نابرابری و بی عدالتی به جان آمده و با شعار عدالتخواهی و آزادی به وضع موجود “نه” گفتند؟
مردم اززنان ، کارگران ، دانشجویان، بازنشستگان، دانش‌آموزان ، کسبه ، حقوقدانان ؛ نویسندگان ، هنرمندان و همه زحمتکشان و فرودستان در اعتراضات خیابانی با شعار  ” زن، زندگی، آزادی” خواهان تغییرات اساسی برای برچیدن انواع تبعیض و نابرابری شده اند. علیرغم جانباختن حداقل ۵۳۰ نفر و زخمی و نابینا شدن صدها نفر و بازداشت و زندانی دهها هزار نفر و اعدام ناجوانمردانه جوانان کارگر و زحمتکش ایرانی از این خواسته ها پا پس نکشیده اند .
هم اکنون سه تن از فرزندان ما مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی در دادگاهی بدون هیأت منصفه، و بی‌داشتن وکیل و بر اساس اعترافات اجباری محکوم به اعدام و در زندان دستگرد  در آستانه اعدام قرار دارند و خود و خانواده هایشان به کمک ما نیازمندند .
دشمنان آزادی می‌خواهند با اعدام این عزیزان ما را از اعتراض به وضع موجود پشیمان کنند و از دخالت مدنی در زندگی و حق تعیین سرنوشتمان به دست خودمان بازدارند!
فرزندان ما در آستانه بی‌رحمانه ترین انتقام‌جویی ها قرار دارند !
نهاد های حکومتی که قاعدتا باید به همان قوانین جمهوری اسلامی پایبند باشند ، خلاف آن عمل می‌کنند.  به قانون اساسی  و اعلامیه جهانی حقوق بشر هم متعهد و پایبند نیستند . بهمین دلیل تنها عامل بازدارنده و تاثیرگذار اعتراضات وسیع و گسترده مردمی است !
باید که با اعتراض به این احکام مانع از اجرای آن گردیم.

اتحاد سراسری بازنشستگان ایران
بیست و هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا