بین‌المللی

«تقویت همکاری» در صدر دستورکار میزگرد احزاب حاکم ونزوئلا و چین

حزب حاکم ونزوئلا (حزب متحد سوسیالیست ونزوئلا/ PSUV) در نشستی رسمی با هیاتی از حزب کمونیست چین (PCCh) در ادامه تبادل هیات‌های دیپلماتیک دو کشور، «تحکیم روابط دوستی و همکاری» را بررسی کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای اسپوتنیک موندو، حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا در صفحه رسمی توییتر خود اعلام کرد: سفر هیات عالی‌رتبه حزب کمونیست چین به جمهوری بولیواری ونزوئلا با هدف تحکیم روابط دوستی و همکاری میان حزب متحد سوسیالیست و حزب کمونیست چین انجام می‌شود.

طبق اعلام این نهاد سیاسی ونزوئلایی، در این نشست کاری مهم میان دو هیات، موضوعاتی پیرامون همبستگی، بین‌الملل‌گرایی و ‌ضد امپریالیسم، به‌عنوان اصول اساسی این احزاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لی مینگ شیانگ (Li Mingxiang) معاون وزیر بخش بین‌الملل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، ریاست هیات چینی را بر عهده دارد.

حزب حاکم ونزوئلا در سال ۲۰۲۲، گزارشی در مورد برنامه‌های آموزشی انجام شده برای نیروهای این حزب با مشارکت حزب کمونیست چین و همچنین تبادل تجربیات در امور اداری و جنبش‌های اجتماعی ارائه داد.

نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا اواخر ماه مارس (هفتم فروردین ماه) اعلام کرد که امروز روابط ونزوئلا با چین به بهترین سطح اعتماد، همکاری و کار رسیده است.

مادورو افزود چین بدون اینکه یک قدرت امپریالیستی باشد، می‌تواند یک قدرت بزرگ باشد و دست خود را برای همکاری و همبستگی به سوی همه مردم جهان صرف نظر از جایگاه و رنگ آنها دراز کند.

تداوم رهبری شی جین پینگ در چین به معنای تعهد حزب کمونیست چین برای دستیابی به یک رهبری باثبات، بی تردید از تداوم سیاست‌های این کشور در قبال آمریکای لاتین خبر می‌دهد. حضور شی برای آمریکای لاتین و منطقه کارائیب، به معنای تضمین ثبات سیاسی و اقتصادی چین با توجه ویژه به سیاست خارجی و ایجاد اتحادهای استراتژیک با کشورهای این منطقه خواهد بود. چین یک شریک تجاری ایده‌آل برای بازار بزرگ مواد خام آمریکای لاتین و پروژه‌های سرمایه‌گذاری است و به همین دلیل، سود متقابلی در روابط تجاری میان این دو طرف وجود دارد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا