بین‌المللی

نشست اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای پایان یافت

در بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب بر لزوم کمک به حل مسئله فلسطین و نیز بحران سوریه تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در بیانیه پایانی خود بر لزوم افزایش تلاش‌ها در راستای کمک به حل مسئله فلسطین تاکید کردند.

سی و دومین نشست سران اتحادیه عرب که امروز جمعه به میزبانی جده عربستان برگزار شد، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

در بیانیه پایانی سران اتحادیه عرب آمده است: ما بر اهمیت افزایش تلاش‌ها به منظور حل و فصل عادلانه مسئله فلسطین تاکید می کنیم.

سران کشورهای عضو اتحادیه عرب همچنین بر توقف مداخله خارجی در امور داخلی کشورهای عربی تاکید کردند.

در این بیانیه، بر احترام به ارزش‌ها و فرهنگ‌های دیگر و احترام به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی کشورها و نیز پرهیز از حمایت از تشکیل گروه های مسلح و شبه نظامی تاکید شد.

سران کشورهای اتحادیه عرب همچنین اعلام کردند که از شورای رهبری در یمن با هدف برقراری امنیت و ثبات در این کشور حمایت می کنند. همچنین اتحادیه عرب از تلاش های بین المللی و منطقه ای برای دستیابی به راه حل سیاسی جامع برای بحران یمن حمایت کرد.

سران اتحادیه عرب همچنین از توافق میان ایران و عربستان برای فعال سازی توافقنامه همکاری امنیتی و اقتصادی بین دو طرف استقبال کردند.

نشست امسال اتحادیه عرب که به دلیل بازگشت دوباره سوریه به این اتحادیه فضای متفاوتی را داشت، بر تلاش اعراب برای کمک به سوریه در مسیر حل بحران خود تاکید شد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا