گوناگون

سالگرد فرو ریختن متروپل و برگزاری تجمع گسترده در آبادان

روز سه شنبه دوم خرداد، همزمان با سالگرد فرو ریختن برج “متروپل”، بزرگترین ساختمان اداری – تجاری آبادان شمار زیادی از مردم آبادان اقدام به برپایی تجمع اعتراضی کردند. به گفته مسئولان شهر آبادان و مقام‌های استان خوزستان، این ساختمان یکی از برج‌های دوقلوی مجتمع “تجاری-پزشکی-اداری متروپل” در خیابان امیرکبیر (امیری)، نزدیک بازار ته‌لنجی، بوده که براثر فروریختن آن تعداد کثیری جان باخته و شماری زیادی نیز مجروح شدند…

روشن است که این فاجعه در کنار همه مصایب دیگری که مردم میهن ما هر روز از آن رنج می برند، کمبود آب، تاریک شدن آسمان مناطق جنوب به خاطر ریز گردها، گرانی، تورم افزایش فقر و محرومیت خشم مردم جان به لب رسیده را تشدید کرد و مردم برای اعتراض به جکومتی که ادامه حیاتش برای میهن ما هر روز فاجعه ای است به خیابان های آبادان بیایند و علیه رژیم فاسد استبدادی و رهبران آن شعار بدهند.
روز سه‌شنبه ٢ خردادماه، علیرغم مسدود کردن مسیرهای منتهی به “خیابان امیری”، محل فرو ریختن برج متروپل از سوی رژیم ایران، شهروندان آبادان با برگزاری تجمع اعتراضی، به قربانیان این حادثه ادای احترام کرده و سوگواری کردند.

مردم سوگوار آبادان در دست داشتن تصاویر برخی از کشته‌شدگان این واقعه، شعار “آبادان دلش گرفته” را سر دادند.

در روز دوم خردادماه ١۴٠١، مجتمع تجاری “متروپل” آبادان بدلیل عدم رعایت ایمنی در ساخت فرو ریخت که به کشته شدن ۴٣ شهروند و مصدومیت ٣٧ نفر دیگر منجر شد.

رژیم جمهوری اسلامی ایران در اقدامی رایج، در ابتدا ضمن کتمان اصل ماجرا و علل فرو ریختن این برج تجاری، “حسین عبدالباقی”، مالک هلدینگ متروپل و از افراد نزدیک به حکومت را مقصر اصلی این واقعه معرفی کرد.

همچنین دادستان کل رژیم ایران، شهرداری و شورای شهر آبادان را مقصر معرفی نموده و در همین راستا دست‌کم ٢٣ تن بازداشت شدند.

قوه قضاییه رژیم طی یک دادگاه نمایشی، به صدور احکام تنها سه سال حبس تعزیری و پرداخت دیه و انفصال از خدمات دولتی و عمومی و لغو پروانه اشتغال به مقصران این واقعه اکتفا کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا