بین‌المللی

نخست وزیر سابق اوکراین: زلنسکی ابزار دست قدرت های غربی است

نخست وزیر اسبق اوکراین با بیان اینکه ولودیمیر زلنسکی ابزار دست قدرت های غربی شده است، گفت: نتیجه عملکرد او تبدیل کشور به «افغانستان جدید» خواهد بود.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک، میکولا آزاروف در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی، نوشت: سال‌ها روسای جمهور اوکراین وعده‌ی تبدیل این کشور به یک فرانسه یا سوئیس جدید را دادند. اگرچه زلنسکی از همه فراتر رفت و کشور را به یک افغانستان جدید تبدیل کرد که باعث خوشحالی آنگلوساکسون‌ها و شرکت‌های نظامی شده است.

این سیاستمدار در ادامه با طرح این سوال که نظر شما چیست؟، نوشت: آیا این احتمال وجود دارد که واشنگتن در آینده از “بازیچه” خود خسته شود؟ یا لذت بردن از بازی کثیف با روسیه مهمتر از جان گروگان‌های رژیم کی‌یف است؟

آزاروف اوایل ماه جاری نیز در مصاحبه با اسپوتنیک به بررسی جزئیات نقش ایالات متحده و بریتانیا در تبدیل اوکراین به یک کشور شکست خورده پرداخت و یاد آوری کرد که چگونه طی ۹ سال پس از کودتای سال ۲۰۱۴، جمعیت این کشور به نصف کاهش یافته است. فاجعه ای که حتی در طول جنگ جهانی دوم نیز شاهد آن نبودیم.

نخست وزیر اسبق اوکراین، زلنسکی را همانند یک ظرف خالی و ابزار دست قدرت‌های غربی و منافع الیگارشی (گروهک سالاری) توصیف کرد که بیشتر به منفعت و محبوبیت در خارج از کشور اهمیت می‌دهد تا مردم اوکراین.

آزاروف انتظار دارد که زلنسکی نیز به سرنوشتی مانند ویکتور یوشچنکو رئیس جمهور غربگرای اسبق اوکراین دچار شود.

این سیاستمدار اوکراینی نخستین کسی نیست که بحران کشورش را به جنگ ۲۰ ساله در افغانستان تشبیه می‌کند. وی همچنین هشدار داد که اوکراین می‌تواند به صحنه «جنگ ابدی» بعدی واشنگتن، به سبک افغانستان تبدیل شود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا