حقوق بشر

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه وکیل دادگستری برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمود طراوت روی، مسعود احمدیان و نازنین سالاری، سه تن از وکلای دادگستری، صبح روز چهارشنبه دهم خردادماه در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز برگزار شد. پرونده این سه وکیل مجددا جهت تکمیل تحقیقات به دادسرا ارجاع شده و پس از رفع نواقص جلسه دیگری برگزار خواهد شد.

خبرگزاری هرانا – در این جلسه دادگاه محمود طراوت روی، مسعود احمدیان و نازنین سالاری بر لزوم رفع ایرادات و نواقص، پرونده تاکید داشتند. نهایتا پرونده آنها جهت تکمیل تحقیقات مجددا به دادسرا ارجاع شده و پس از رفع نواقص جلسه دیگری برگزار خواهد شد.

بر اساس احضاریه ای که در روزهای اخیر صادر و به این وکلای دادگستری ابلاغ شده بود، از آنها خواسته شده بود روز چهارشنبه دهم خرداد ماه سال جاری جهت دفاع از اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “همکاری با دول متخاصم” در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی محمود ساداتی حضور یابند.

یک منبع مطلع در رابطه با پرونده قضایی این وکلا به هرانا گفت: “این جلسه دادگاه مرتبط با پرونده ای است که در سال ۱۳۹۹ با اتهامات مذکور علیه این سه وکیل تشکیل شد و نهایتا در سال ۱۴۰۱ در جلسه رسیدگی همین شعبه از دادگاه انقلاب شیراز به دلیل وجود ابهامات در کیفرخواست این پرونده با عنوان نقص در تحقیقات مجددا به دادسرا عودت داده شد. جالب توجه است که هنوز همان ایرادات در کیفرخواست وجود دارد و بدون تکمیل تحقیقات توسط دادسرا، پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارجاع شده است.”

این سه وکیل دادگستری، در خصوص این پرونده نخستین بار در آبان ماه سال ۱۳۹۹ به اداره کل اطلاعات فارس احضار شده بودند؛ جلسات احضار و بازجویی این شهروندان بدون تفهیم اتهام و در بیش از ده جلسه ادامه داشت که نهایتا در تابستان ۱۴۰۰ به دادسرای شیراز احضار و پس از تفهیم اتهام هر یک با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شدند.

لازم به ذکر است جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمود طراوت روی، مسعود احمدیان و نازنین سالاری در تاریخ ۱۸ خردادماه ۱۴۰۱ و در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی محمود ساداتی برگزار شده بود.

همچنین قرار جلب به دادرسی این وکلای دادگستری نیز در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه از بابت این اتهامات صادر شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا