ورزشی

پرسپولیس با پیروزی برابر استقلال جام حذفی را نیز بالای سر برد

دو تیم استقلال و پرسپولیس در دربی صدویکم و در فینال جام حذفی دیشب در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند. در این دیدار فوق جنجالی که تکلیفش در ۹۰ دقیقه روشن نشد و هواداران را تا پاسی از شب در عطش مشخص شدن قهرمان نگه داشت در نهایت پرسپولیس موفق شد با برتری برابر رقیب سنتی جام قهرمانی را بالای سر ببرد. به این ترتیب فصل فوتبالی ایران با پایان‌بندی رنگ قرمز و به شکلی رویایی برای ارتش سرخ به پایان رسید. پرسپولیس در این فصل هم فاتح لیگ شد هم جام حذفی.

بازی دیشب با سوت اشکان خورشیدی آغاز شد اما این داور در اتفاقی نادر نتوانست سوت پایان بازی را به صدا درآورد و به علت مصدومیت در اواسط نیمه دوم به دلیل مصدومیت جای خودش را به زاهدی‌فر داور چهارم بازی داد و اتفاقا بیشتر جنجال‌های مسابقه هم از همین اتفاق شروع شد.

در نیمه نخست بازی با برتری پرسپولیس آغاز شد و در اواسط نیمه نخست بود که مهدی ترابی با شوتی تماشایی دروازه حسینی را فرو ریخت و تیمش را یک بر صفر پیش انداخت. دو تیم در نیمه نخست موقعیت‌های دیگری هم داشتند اما دیگر توپی از خط دروازه‌ها رد نشد.

در نیمه دوم استقلال برای جبران نتیجه وارد زمین شد اما در باز کردن دروازه بیرانوند ناکام بود. بیرو در این نیمه یک موقعیت تک به تک را از استقلال گرفت. در دقیقه ۷۹ بازی بود که اشکان خورشیدی داور بازی به دلیل مصدومیت نتوانست به قضاوت خود ادامه بدهد و داور چهارم جای او را گرفت. توقف بازی به مدت چند دقیقه به جای اینکه از تنش‌ها کم کند باعث جنجالی‌تر شدن بازی شد چرا که از همان موقع مشخص شد بازی وقت اضافه‌ زیادی دارد و همین وقت اضافه زیاد می‌تواند آبستن حوادث زیادی باشد.

در دقایق پایانی بازی یک برخورد در محوطه جریمه استقلال رخ داد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت اما این تصمیم او حسابی پرسپولیسی‌ها را عصبانی کرد. در همین دقایق بود که ضربه ترابی به تیرک دروازه حسینی برخورد کرد تا کار برای استقلال تمام نشود!

بعد از اتمام ۹۰ دقیقه داور ۹ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد اما در پایان این ۹ دقیقه سوت پایان بازی را به صدا در نیاورد و استقلال از فرصتی که نصیبش شد نهایت استفاده را برد تا اینکه در دقیقه ۱۰۱ روی یک ضربه کاشته و ضربه سر مرادمند دقیقا در ثانیه پایانی بازی گل تساوی را به ثمر رساند. این گل آن قدر دیر هنگام بود که داور حتی اجازه شروع مجدد بازی به پرسپولیس نداد و بلافاصله سوت پایان بازی در ۹۰ دقیقه را به صدا درآورد. به این ترتیب در حالی که یحیی و شاگردانش دست‌شان را روی جام حس می‌کردند با یک شوک بزرگ مواجه شدند و استقلال که همه ‌چیز را از دست رفته می‌دید به زندگی برگشت. و البته خوراک حداقل چند هفته جنجال در فضای رسانه‌ای و مجازی در مورد قضاوت داور هم جور شد.

با این حال برخورد ریکاردو ساپینتو با هواداران پرسپولیس و افراد کنار زمین یک جنجال بزرگ به وجود آورد و در نهایت سرمربی استقلال با کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد. اما اخراج او نیز حواشی را کاهش نداد. ساپینتو هنگام خروج از زمین با هواداران پرسپولیس درگیر شد و اوضاع متشنج شد.  در طول ۱۵ دقیقه نخست وقت‌های اضافه اتفاق خاصی رخ نداد. اما در نیمه دوم پرسپولیس که علاقه‌ای نداشت بازی به ضربات پنالتی بکشد بر شدت حملات خود افزود و در نهایت در دقیقه ۱۱۴ روی یک ضربه کاشته و ضربه زیبای امید عالیشاه به گل دوم رسید. با این گل در نهایت پرسپولیس با برتری مقابل استقلال و دبل کردن رقیب جام حذفی را نیز به افتخارات این فصل خود افزود.

اعتماد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا