جوانان

ورود نهادهای امنیتی به سرکوب دانشجویان دانشگاه بهشتی

گزارش‌ها از اوضاع دانشگاه‌های کشور، از برپایی تجمع‌های اعتراضی از سوی برخی دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها و همچنین تهدید مقام‌ها نسبت به هرگونه برپایی تحصن و اعتراض دانشجویان حکایت دارد…
پس از تجمع ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ دانشگاه بهشتی در اعتراض به احکام وحشیانه اعدام و سرکوب فراگیر این هفته شاهد ورود نهادهای امنیتی به فرایند سرکوب بوده‌ایم. تعدادی از دانشجویان دانشگاه بهشتی از اواخر هفته گذشته تا امروز به صورت تلفنی به دفتر پیگیری احضار شده‌اند. لازم به ذکر است که دانشجویان پس از ذکر غیرقانونی بودن احضار تلفنی، با بی اعتنایی و تهدید نهادهای امنیتی مواجه شده‌اند.

همچنین گزارشات حاکی از بازداشت محمدنوید_بادامی، دانشجوی ادبیات دانشگاه بهشتی، از هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی است. تا کنون اطلاعی از مکان وی و نهاد بازداشت‌کننده وجود ندارد.

چنین سرکوب بی‌قاعده‌ای دربرابر هر روزنه‌ای از فعالیت دانشجویی نشان از حساسیت بالا دانشگاه‌ها و اهمیت تجمعاتی مانند ۳۰ اردیبهشت دارد.
نمونه‌ اشاره شده در بالا تنها مشتی از خروارها برخورد و اقدام ایذائی و فراقانونی دستگاه‌های امنیتی و قضائی جمهوری اسلامی نسبت به فرزندان برومند مردم ایران است، برخوردها و اقدام‌هایی که ترس و وحشت این دستگاه‌ها از برآمد جنبش ضد دیکتاتوری و آزادی‌خواهانه مردم ایران به‌روشنی نشان می‌دهد. مردم ایران و جوانان و دانشجویان راهی جز ادامه و گسترش مبارزه علیه دیکتاتوری و در راه آزادی کشور در پیش رو ندارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا