گوناگون

نخست‌وزیر بلژیک: سه شهروند اتریشی و دانمارکی زندانی در ایران آزاد شدند

آزادی دو شهروند دو تابعیتی اتریشی و شهروندی دانمارکی که هنوز هویت‌اش اعلام نشده، در ادامه معاوضه اسدالله اسدی با شهروندان اروپایی زندانی در ایران است.

الکساندر دُ کرو، نخست‌وزیر بلژیک، جمعه ۱۲ خرداد / دوم ژوئن در پیامی توئیتری از آزادی سه شهروند اتریشی و دانمارکی محبوس در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

دُ کرو نوشت:

دیروز در کیشیناو [پایتخت مولداوی] به همکارانم کارل نهامر [صدراعظم اتریش] و مته فردریکسن [نخست‌وزیر دانمارک] درباره‌ی آزادی قریب‌الوقوع سه زندانی اتریشی و دانمارکی اطلاع دادم که از طریق عمان به سمت بلژیک رهسپارند. ما برای آزادی و رفتار انسانی با تمام اروپایی‌هایی که به ناحق در ایران زندانی شده‌اند، به تلاش‌مان ادامه خواهیم داد.

مسعود مصاحب و کامران قادری دو زندانی ایرانی- اتریشی هستند که آزاد شده‌اند. وزارت امور خارجه اتریش در بیانیه‌ای از بلژیک و عمان برای کمک به آزادی آنها تشکر کرد.

نام زندانی دانمارکی آزادشده هنوز اعلام نشده است.

پیش از این اسدالله اسدی، دیپلمات محکوم به اقدام تروریستی که در بلژیک به ۲۰ سال زندان محکوم شده بود، جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ با میانجیگری عمان با اولیویه وندکاستل، شهروندی بلژیکی معاوضه شده بود. اسدی در پرونده تلاش برای بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق همراه با سه ایرانی دیگر محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آزادی زندانیان اتریشی و دانمارکی در ادامه معاوضه اسدی با شهروندان اروپایی زندانی در ایران است./رادیو زمانه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا