جوانان

۴۰ درصد بیکاران ایران را فارغ‌التحصیلان تشکیل می‌دهند

جمهوری اسلامی ایران قدرت حل معضل بیکاری را ندارد!…

براساس آخرین آمار منتشره از سوی مرکز آمار رژیم ایران، ۴٠ درصد از جمعیت بیکار را فارغ‌التحصیلان آموزش عالی تشکیل داده‌اند.

مرکز آمار رژیم ایران روز دوشنبه ٨ خردادماه اعلام کرد که سهم فارغ‌التحصیلان آموزش عالی در بین جمعیت چند میلیونی بیکاران کشور در سال ١۴٠١، شامل ۴٠ درصد بوده است.

همچنین بنابر بر گزاش مرکز آمار رژیم ایران، تنها ٢۶.٧ درصد از شاغلان در سال ١۴٠١ را فارغ‌التحصیلان تشکیل داده بودند.

براساس این آمار، زنان به نسبت مردان بیکار در نقاط شهری و روستایی سهم بیشتری دارند.

کارشناسان عوامل افزایش بیکاری زنان در ایران را انقلاب ژینا با محوریت زنان عنوان کرده‌اند.

همچنین براساس گزارش سالانه بانک جهانی تحت عنوان “زنان، تجارت و قانون” که وضعیت کسب و کار زنان در سال ٢٠٢٢ را رصد کرده، نشان می‌دهد که رژیم ایران از صد امتیاز، ٣١.٣ درصد را به دست آورده و تنها از کشورهای قطر، سودان، یمن و نوار غزه وضعیت بهتری در سطح جهان دارد.

بدون در پیش گرفتن رشد اقتصادی‌ بر محور توسعه اقتصادی-اجتماعی و برنامه‌ریزی شده در راستای تأمین منافع توده‌های زحمتکش، بدون اصلاحات ژرف و دموکراتیک، بدون برنامه‌ریزی‌های دراز مدت و کوتاه مدت اقتصادی، بدون گسترش بخش تعاونی و سرمایه گذاری وسیع دولتی و پشتیبانی مادی و معنوی از تولید کنندگان کوچک و متوسط داخلی، نمی‌توان غول آدمخوار بیکاری را در جامعه از پای درآورد. با توجه به ژرفش بحران اقتصادی و اوضاع ناگوار معیشتی مردم ایران و نیز رویدادها و تحول‌های جاری سیاسی کشور، باید گفت که رفع بحران بیکاری از حکومت اسلامی برنمی‌آید. فقط حکومتی ملی و دموکراتیک می‌تواند راه‌گشای رفع این معضل بزرگ جامعه باشد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا