گوناگون

تصمیم ناگهانی باکو؛ تمامی راهها به ایران بطور کامل مسدود شد

جمهوری آذربایجان یکشنبه شب اعلام کرد که تمام پروازهای خود به ایران را متوقف کرده است…
به گزارش شهرآرانیوز، پرواز‌های باکو به تهران از امروز – ۱۴ خرداد – بدون اطلاع عمومی به طور کامل متوقف شده است.

برخى رسانه‌هاى باکو خبر دادند: مسافران شرکت آزال که پیش خرید کرده اند و قرار بود روز‌های آینده به ایران سفر کنند، مبلغ بلیت هواپیما به آن‌ها بازگردانده می‌شود.

بدین ترتیب، به جز گذرگاه محدود نخجوان بین آذربایجان و ایران، تمامی راه‌ها اعم از زمینی و هوایی به طور کامل مسدود است.

تنش با آذربایجان؛ خامنه‌ای توان جنگیدن ندارد

خامنه‌ای پیش تر بدون اینکه از جمهوری آذربایجان نام ببرد، برخی کشورهای همسایه ایران را تهدید کرد و گفت: کشورهایی که امنیت خود را با “توهم تکیه به دیگران” تامین می‌کنند، بدانند که سیلی این را به زودی خواهند خورد.”

این تهدید خامنه ای در شرایطی مطرح شده که تنش میان جمهوری اسلامی و جمهوری آذربایجان به شدت بالا گرفته است. ولی به گفته تحلیلگران، تصور نمی رود رژیم ایران خطر بروز جنگ را به جان بخرد.

برخی ناظران می گویند: احتمال دارد رژیم ایران که به شدت از خیزش مردمی هراسان است، برای جلوگیری از وقوع آن، تب جنگی با جمهوری آذربایجان را با همه امکانات خود بالا می برد تا به تصور دوران جنگ هشت ساله با عراق، بتواند افکار مردم ایران را از مشکلات داخلی منحرف سازد.

به گفته آنان، خامنه‌ای پس از روی کارآوردن دولت رئیسی، نیاز مبرم به بحران خارجی و افزایش سرکوب دارد؛ زیرا دستش خالی است و آخرین برگ خود را بازی می‌کند. بنابراین باید به مستمسک جدیدی برای صدور بحران سرنگونی به خارج از مرزهای ایران بیندیشد. با این تفاوت که این بار توان ماجراجویی و بحران‌آفرینی در خارج از مرزهای ایران را ندارد و دقیقا این همان چیزی است که خامنه‌ای از آن می‌ترسید.

خامنه ای به خوبی می داند که در چه انزوای منطقه ای و بین المللی قرار دارد و دوستان واقعی او تنها گروه های تروریستی در منطقه هستند که آنها هم اگر پولشان قطع شود، بلافاصله به این حکومت پشت خواهند کرد.

مردم ایران نیز می دانند که دشمن ایران و ایرانی، نه در خارج از مرزها، بلکه همان‌طور که بارها در تظاهرات ضد حکومتی شعار داده‌اند، در همان جاست. در برابر چشمان‌شان. تهران، بیت خامنه‌ای و پاسدارانش.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا