گوناگون

شمشیر آقای خامنه ای کند و‌از کار افتاده است

سر نیزه دولت اسلامی خیلی وقت است از کارایی افتاده و دیگر نمی تواند شکم بدرد. شمشیری که زیاد ضربه بزند خیلی زود کند می شود.  این همه بر کوه اراده ملتی کوبیدن همه ابزارهای این دولت را کند و بی اثر کرده و  از کار انداخته است. مردمی که جلوی شمشیر قد راست می کند، سحر و جادوی آنرا باطل می کند.

میراصغر موسوی

آقای خامنه ای تغییر ناپذیر است. و هر چند حاکمیت مطلق بر کشور دارد اما  یک فرد بیش نیست. خامنه ای نه خدا است و نه عمر جاودان دارد. مهمتر، او حاکم مطلق نظامی است که کشتی اش در دریای طوفانی گیر افتاده و هر آن احتمال دارد در گردباد بلعیده شود. این کشتی بی تردید به زودی غرق خواهد شد و این بگیر و ببند و  شکنجه کردن و زندان انداختن فعالین سیاسی که در جبهه اپوزیسیون فعالیت دارند شانس نجات آنرا بیشتر نمی کند و سرنوشت این کشتی را تغییر نخواهد داد. چه بسا، شروع موج های جدید غرق شدن آن را سرعت بخشد.

وارد کردن شوک های جدید به جامعه و ایجاد هر بحران تازه، هر چند اوضاع کشور را متلاطم تر می کند، اما باعث ترس و هراس کلیت جامعه نخواهد شد. اپوزیسیون ایران در موقعیتی قرار گرفته که یک گام حتی به عقب نمی کشد. اما اگر فردا یک گام به عقب برویم، مطمئن باشیم بی تردید، خیلی زود دو گام به جلو خواهیم آمد.

این اپوزیسیون راه طولانی و بسیار ناهموار و سنگلاخی و پر پیچ و خمی را طی کرده و به این نقطه رسیده است. نقطه ای که هم مرکز است و هم بسیار مرتفع. و دست حاکمیت چنان کوتاه است که بر دامنه این قله حتی نمی رسد. چه رسد به فراز آن.

سر نیزه دولت اسلامی خیلی وقت است از کارایی افتاده و دیگر نمی تواند شکم بدرد. شمشیری که زیاد ضربه بزند خیلی زود کند می شود. این همه بر کوه اراده ملتی کوبیدن همه ابزارهای این دولت را کند و بی اثر کرده و  از کار انداخته است. مردمی که جلوی شمشیر قد راست می کند، سحر و جادوی آنرا باطل می کند. ” ریچارد کاتم ” تحلیل گر سیاسی بر جسته که شناخت کامل و دقیق از اوضاع فرهنگی و اجتماعی و تاریخی و سیاسی ایران دارد، در گزارشی در باره انقلاب ایران می گوید: محمد رضا پهلوی خیلی زود هر چه را که داشت به صحنه آورد و خیلی زود هم همه آنها اثر خود را از دست داد. چنانچه در خیابان ها مردم سوار تانک های نظامیان می شدند.

شاه تانک ها و هر چه داشت را به خیابان آورد، اما خیلی زود مردم همه آنرا بی اثر کردند. دولت اسلامی هم همه شمشیرهایش را از غلاف بیرون کشید و بر سر مردم کوبید. حالا چیز تازه ای در کار نیست. زرادخانه اش تهی است. هیچ چیز جدید و خطرناکتر در اختیار ندارد:  کودتا راه انداخته و از پی آن زده و گرفته و شکنجه کرده و کشته و اعدام کرده است. اما آنچه به دست آورد، تعلیق کوتاه مدت فعالیت های سیاسی بود.

اما آن تعلیق ناشی از شوک هشتاد و هشت جامعه ما را عقیم نکرد. حرکت های اعتراضی سال های نود و شش و نود هشت از پی آن رخ داد و بسیار خونین هم شد. چند ماه است جنبش ” زن، زندگی، آزادی ” در جریان است و در همین مدت کوتاه تعداد زیادی از جوانان در خیابان ها با تیر مستقیم عوامل سرکوبگر کشته شدند. افرادی زیادی چشم هایشان را از دست دادند. و چوبه های دار خیلی زود بر پا شد و تعدادی از معترضین را  بر دار کشیدند.  بیش از این چه چیزی ممکن است در انبان حاکمیت سرکوبگر وجود داشته باشد.

” پیتر شولاتور ” روزنامه نگار و گزارشگر ارشد ” آلمان غربی ” در کتاب دوجلدی خود ( ایران کانون زمین لرزه ) که گزارش انقلاب ایران است، می گوید: ملت ایران بر شاه پیروز می شود. چون آنان معتقدند: بالای سیاهی رنگی نیست. و بر ما همه چیز رفته است. دیگر با ما چه خواهند کردند. و چه می توانند بکنند که نکرده اند.بالای این سیاهی رنگی  وجود ندارد.

با بگیر و ببند و زدن و شکنجه و زندان کردن اتفاقی تازه به نفع حاکمیت رخ نخواهد داد. اوین و دیگر زندان ها خانه ثانوی ما است. اگر کتک خورده و با قد تا شده از در آن داخل رفته ایم، راست قامت و سرافراز بیرون آمده ایم. دولت اسلامی اسلحه جدید و قدرت تازه نفس برای سرکوب ندارد.

دولت اسلامی هر چه می توانست با ملت ایران کرده است. ما اکنون در اوج ظلمت این تاریکی قرار داریم.

بالای سیاهی رنگین نیست و شمشیر آقای خامنه ای کند شده و از کار افتاده است./سحام نیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا