زنان

بازهم کاتای دختران ایران حذف شد

باید گفت در کنار اسلامی کردن هرجه بیشتر پوشش زنان ورزشکار ایرانی مثل “بالا تربردن یقه”، که خانم امینی نایب رییس امور بانوان فدراسیون به آن اشاره داشتند و به‏ طور کلی انتخاب لباس های غیر استاندارد به همراه حمایت غیر فعال از ورزش بانوان و سیاست های تبعیض آمیز ورزشی و مسئولان نالایق، بهانه های خوبی را برای فرصت طلبان فراهم آورده است تا به راحتی تیم ایران را حذف کنند…

بنا به گزارش خبرگزاری ها تیم کاتای دختران ایران که راهی مسابقه فینال قهرمانی آسیا شده بود، به علت “پوشش غیر استاندارد” برای بار دوم در طی از دور مسابقات کنار گذاشته شد .اولین بار در مهرماه گذشته بود که تیم ایران به فینال بازی های همبستگی کشورهای اسلامی راه یافت اما ناگهان بدون بازی و شکست، از جدول مسابقات حذف گردید . دلیل آن نیز ظاهرا پوشش غیر استاندارد ذکر گردید هرچند به گفته معاونت ورزش بانوان از پوشش جدیدی استفاده شده بود، اما گویا پوشش مزبور مورد تایید مقامات فدراسیون جهانی قرار نگرفته بود.
در این رابطه نایب رییس امور بانوان فدراسیون، اشرف امینی به خبرگزاری فارس می‌گوید: «امارات از شرایط میزبانی سوء استفاده کرده. پوشش‌مان مطابق با استاندارد جهانی بود و تنها یک مقدار یقه لباس بانوان‌مان را بالاتر برده بودیم که آنها به این موضوع اعتراض کردند. بانوان ما مثل تیم‌های دیگر لباس‌هایی که از قبل برای مسابقات تعریف شده را پوشیده بودند، اما آنها دنبال بهانه‌ بودند تا به یک روشی ما را حذف کنند.»

باید گفت در کنار اسلامی کردن هرجه بیشتر پوشش زنان ورزشکار ایرانی مثل ” بالا تربردن یقه”، که خانم امینی به آن اشاره داشتند و بطور کلی انتخاب لباس های غیر استاندارد به همراه حمایت غیر فعال از ورزش بانوان و سیاست های تبعیض آمیز ورزشی و مسئولان نالایق، بهانه های خوبی را برای فرصت طلبان فراهم آورده است تا براحتی تیم ایران را حذف کنند. در این میان بیشترین آسیب ها متوجه دختران ورزشکار ما است که با تلاش و پیگیری خود ، به رده های بالا می رسند، اما به این وسیله ناگهان حذف می شوند.
ورزشکاران محروم شده از مسابقات کاتامسئولانی مثل مرضیه اکبرآبادی از مدیران بلند پایه وزارت ورزش در دولت احمدی‌نژاد که در دولت حسن روحانی نیز همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. کسی که در چند سال اخیر، انتقادات زیادی نسبت به سخت‌گیری‌های سلیقه‌ای او در خصوص پوشش دختران ورزشکار ایرانی مطرح شده است. پوششی که در مواردی مثل فوتبال نوجوانان و امید، حتی با نارضایتی فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک ایران نیز مواجه شد.

ما زنان ـ  ۱۵ آذر

http://mazanan.com

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا