ویژه ۱۶ آذر

گرامی داشت روز دانشجو در دانشگاه شاهرود، بابل و امیرکبیر

در قسمتی از مراسم نیروهای بسیج که قصد برهم زدن حلقه‌های تجمع دانشجویان را داشتند، با اهدای گل از طرف دانشجویان روبرو شدند…

۱۶ آذر در دانشگاه شاهرود با گردهمایی جمع عظیمی از دانشجویان همراه بود.

به گزارش دانشجو نیوز در این تجمع اعتراض به مدیریت دانشگاه، شرایط نامناسب چندسال اخیر به ویژه نهادهای دانشجویی، انجمن ها و کانونهای فرهنگی محور اصلی شعارهای دانشجویان بود.

در ادامه،متن بیانیه ی نهادهای فعال دانشجویی شاهرود قرائت شد. بازیابی شأن و جایگاه واقعی دانشجو و توجه به دغدغه های اصیل دانشجویان محور اصلی این بیانیه بود.

در انتها جمعیت با خواندن سرودهای حماسی به برنامه خود پایان دادند.

۱۶ آذر، به مناسبت سالگرد روز دانشجو در دانشگاه امیرکبیر تجمعی برگزار شد

به گزارش دانشجونیوز، از ابتدای شروع این تجمع، نیروهای بسیج دانشجویی که از چند روز پیش با پیامک و پست الکترونیکی سازماندهی شده بودند، به همراه نیروهای لباس شخصی، قصد بر هم زدن این تجمع را داشتند.

دانشجویان بسیجی با سر دادن شعارهای الله اکبر و مرگ بر امریکا به جمع دانشجویان رفته و تجمع دانشجویان را برهم زدند.

دانشجویان برگزار کننده تجمع که قصد سخنرانی در مراسم را داشتند با دخالت نیروهای انتظامات دانشگاه مجبور به جمع کردن سیستم صوتی خود شدند.

در این تجمع سرود “یار دبستانی” و شعار “زندانی سیاسی آزاد باید گردد” از سوی دانشجویان سرداده شد.

در این تجمع که صدها نفر از دانشجویان در آن شرکت داشتند، بسیج قصد برهم زدن جو و ایجاد درگیری را داشت که با درایت دانشجویان از این امر جلوگیری شد.

تجمع اعضای بسیج دانشگاه امیرکبیر با همراهی نهاد رهبری، ریاست دانشگاه و همچنین همکاری عناصر خارج از دانشگاه صورت گرفت.

یکی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در گزارشی به دانشجونیوز می گوید: این تجمع که هدف اصلی آن با توجه به شواهد و قرائن ایجاد فضای آشوب و تحریک دانشجویان بود از ساعت ۱۱ با حضور افرادی غیردانشجو که با اتوبوس به دانشگاه اعزام شده بودند آغاز گردید. افراطیون که با حضور اعضای بسیج دانشگاه امیرکبیر به صدها تن می رسیدند با سر دادن شعارهایی تحریک آمیز همچون زندانی سیاسی اعدام باید گردد- روحانی حیا کن دانشگاه رو رها کن- سران فتنه اعدام باید گردند-دانشجوی آشوبگر اخراج باید گردد- شعار یار دبستانی مرگ بر آمریکاست سعی بر تحریک دانشجویان و ایجاد درگیری می نمودند.

در قسمتی از مراسم نیروهای بسیج که قصد برهم زدن حلقه‌های تجمع دانشجویان را داشتند، با اهدای گل از طرف دانشجویان روبرو شدند.

این اتفاقات در حالی رخ می دهد که روز دوشنبه قرار است هیئتی ۳ نفره برای رسیدگی به شکایات دانشگاهیان امیرکبیر به دانشگاه اعزام گردند و در سالن آمفی تئاتر مرکزی به شکایات و اعتراضات این ۸ سال از ریاست دانشگاه رسیدگی نمایند.

مراسم روز دانشجو در دانشگاه نوشیروانی بابل

به گزارش دانشجونیوز، این مراسم علی رغم حضور ماموران امنیتی با استقبال پر شور دانشجویان مواجه شد.

یکی از دانشجویان این دانشگاه می گوید: با تمام محدودیت ها دانشجویان صدای خود را به گوش مسئولین رساندند و اعتراض خود را بر فضای فرهنگی سیاسی حاکم بر دانشگاه ارائه نمودند.

دانشجویان که موفق شده بودند سیستم صوتی را از روی دیوار های دانشگاه به داخل صحن بیاورند، مراسم خود را ساعت ۱۱.۳۰ آغاز کردند.

در ابتدای این مراسم دانشجویان به صورت نمادین برای نشان دادن شرایط خفقان در دوران ۸ ساله محمود احمدی نژاد، خرما پخش کردند. پس از آن دانشجویان با سر دادن شعارهایی مرتبط با فضای سیاسی کشور، به نقد فضای فرهنگی، سیاسی و صنفی دانشگاه پرداختند.

در پایان این مراسم نیز دانشجویان برای نشان دادن اتحادشان حلقه زده و سرود یار دبستانی من را به صورت دسته جمعی خواندند. گفتنی است که مسئولان دانشگاه نیز مراسمی به مناسبت ۱۶ آذر برگزار کردند که اکثریت دانشجویان آن را تحریم کردند.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا