بین‌المللی

پاریس: قطع کامل روابط آمریکا و اروپا با چین توهمی بیش نیست

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه امروز تأکید کرد: قطع کامل روابط اقتصادی بین آمریکا و اروپا با چین غیرممکن است و توهمی بیش نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی یورو نیوز، «برونو لومر» وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه امروز یکشنبه در شهر پکن گفت که قطع کامل روابط اقتصادی بین آمریکا و اروپا با چین غیرممکن است و توهمی بیش نیست.

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه که برای انجام گفتگوهای اقتصادی و مالی با چین به پکن سفر کرده، در جریان کنفرانس خبری خود که در محل سفارت فرانسه در پکن برگزار شد، گفت که سران چین را تحت فشار قرار داده تا بازارهای خود را به روی شرکت‌های خارجی بازتر کنند.

«برونو لومر» همچنین از مذاکرات خود برای جذب سرمایه‌های چین در صنعت خودروهای الکتریکی فرانسه خبر داد و بخشی از گفتگوهایش را معطوف به زمینه سازی برای صادرات بیشتر لوازم آرایشی، محصولات کشاورزی و تولیدات و فناوری‌ های صنعت هوافضای فرانسه عنوان کرد.

لومر که دیروز شنبه با «هی لیفنگ» معاون نخست وزیر دیدار و گفتگو کرد، اضافه کرد که دو طرف برای همکاری در زمینه تغییرات آب و هوایی و انرژی هسته‌ای به توافق رسیده اند.

سفر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه به پکن ۳ هفته پس از سفر «ژانت یلن» وزیر خزانه‌داری ایالات متحده به چین انجام شد. همزمان با آغاز تلاش‌های آمریکا برای شکستن یخ روابط دو جانبه با چین، مقام های ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا نیز در حال تلاش برای کاهش کسری تجاری با چین هستند که در سال گذشته به ۳۹۶ میلیارد یورو (۴۳۲ میلیارد دلار) افزایش یافتع بود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا